З наближенням літа, температура повітря підвищується, у зв’язку з чим, ноутбук охолоджуватись не так ефективно. Взагалі, Apple рекомендує використовувати Макбук при температурі не вище +50 градусів Цельсія. Здавалося б, таких високих температур в Україні не буває, проте навіть близькі до цього значення впливають на процес охолодження. У цій статті ми розповімо як правильно користуватись Mac у спеку, щоб вберегти його від перегрівання.

Читайте про те, чому батарея Макбук швидко розряджається на холоді

Як влаштована система охолодження MacBook?

Охолодження корпусу Макбук

Насамперед, давайте розберемося яким чином ноутбук Apple охолоджується. На відміну від інших лептопів, корпус MacBook є додатковим елементом системи охолодження. Тобто, надлишки тепла передаються на тільки на радіатор, але й на алюмінієвий корпус. Саме тому, у процесі роботи він може бути теплим на дотик.

Температура Макбук

Загалом, система працює таким чином: компоненти комп’ютеру нагріваються і віддають тепло на радіатор, який оснащений вентилятором. Коли досягається певна температура, кулер вмикається та відводить надлишки тепла від радіатору. У свою чергу, на задній частині корпусу є вентиляційні отвори, через які циркулює повітря. Перегрівання Макбук призводить до зависання, підвищеного шуму, перезавантаженням, або навіть згорянню деяких компонентів.

Використання MacBook у спеку

Використання Макбук у ліжку

Як ми вже з’ясували, корпус ноутбуку є елементом системи охолодження, а на його задній частині розташовані отвори «повітрозабірника». Для того, щоб Макбук ефективно охолоджувався, необхідно дотримуватись деяких правил:

  • Не ставте ноутбук на м’яку поверхню (ліжко, диван, подушка, тощо). Тканина не тільки не дає корпусу швидко охолоджуватись, але може закривати вентиляційні отвори.
  • За можливості не тримайте Макбук на колінах. Щільне прилягання до ніг, а також тепло тіла створює додаткові перешкоди для відводу тепла.
  • Не залишайте MacBook під прямими сонячними променями.
  • Найкраще використовувати ноутбук на столі або іншій твердій поверхні з вільним простором навколо, для забезпечення доступу свіжого повітря.
  • Можливо використовувати спеціальні підставки, проте це досить спірне рішення, докладніше читайте у окремому матеріалі за посиланням.

Що робити, якщо MacBook перегрівається?

Чистка Макбук у Києві

Необхідно розуміти, що навіть при дотриманні всіх правил — ноутбук може перегріватися, якщо він забруднений всередині. З часом на поверхні деталей скупчується пил та бруд, які заважають ефективному охолодженню. Те ж саме відбувається, якщо термопаста під радіатором застаріла та втратила свої властивості.

Рекомендуємо замовити профілактичну чистку MacBook від пилу з заміною термопасти. Зробити це можливо у сервісному центрі Apple BashMac Київ.