З презентацією нової версії системи macOS Ventura з’явилася можливість підключити iPhone до будь-якої сумісної моделі Mac, та використовувати його як камеру. Взагалі, подібний функціонал існував вже давно, починаючи с macOS Mojave (Continuity Camera). Проте, раніше можливо було лише робити знімки, сканувати документи. Зараз же, ви можете перетворити смартфон Apple на повноцінну «вебку». Як це зробити — читайте далі.

Підключення камери iPhone до MacBook, iMac

Камера Айфона підключення до МакНасамперед, декілька слів, навіщо впровадили дану опцію. Отже, лише на останніх моделях Мак з’явилися вбудовані камери з високою роздільною здатністю. Проте, навіть вони значно програють перед тими, що встановлені в Айфонах. Тому, підключення смартфону допоможе отримати максимально якісне зображення. Також, подібна функція стане у нагоді, якщо власна камера Макбук перестала працювати. Зверніть увагу, що хоча використовувати телефон можливо без додаткового устаткування, але більш зручно, якщо ви маєте спеціальний оригінальний тримач, який кріпиться на дисплей ноутбуку.

Перед тим як перейти до налаштувань, переконайтеся, що ваша техніка підтримує даний функціонал. Необхідні:

  • Будь-яка модель MacBook, iMac, Mac Pro, Mac mini, Mac Studio, на яку встановлено macOS 13 Ventura. Перегляньте перелік сумісних моделей.
  • Модель iPhone з версією iOS 16 та вище (починаючи з iPhone XR).

Інструкція з налаштування

Налаштування камери на Айфоні

  1. Переконайтеся, що на обох пристроях здійснено вхід до одного облікового запису Apple ID.
  2. Увімкніть на Mac та iPhone Bluetooth та підключіться до однієї Wi-Fi мережі.
  3. На Айфоні перейдіть до «Параметри» — «Загальні» — «AirPlay та Handoff». Активуйте «функцію безперервності для веб-камери».
  4. На Мак йдемо у «Системні параметри» — «Загальні» — «AirPlay та Handoff». Так само активуємо «Дозволити Handoff».
  5. Запустіть будь-яку програму для використання веб-камери. Відкрийте параметри та оберіть ваш iPhone у якості камери для захвату зображення.

Активація Continuity Camera на МакОсобливості деяких моделей Айфонів

Зверніть увагу, що в залежності від версії смартфону доступні можливості камери можуть відрізнятися. Наприклад, останні iPhone 12 та вище дозволяють додатково вмикати студійне освітлення, iPhone 11 — опцію «У центрі уваги», усі інші — лише базовий функціонал, з можливістю портретного режиму.