Комп’ютери Apple мають велику кількість вбудованих функцій, що дозволяє виконувати прості операції без встановлення додаткового програмного забезпечення. Сьогодні ми розповімо про те, як зробити скрін екрану або обраної області простим натисканням комбінації клавіш. А також як знайти всі збережені зображення.

Знімок екрана на MacBook (iMac, Mac Pro, Mac mini)

Отже, зробити screenshot на Мак можливо як за допомогою вбудованих опцій, так і використовуючи спеціальний софт. Наприклад, раніше ми вже проводили огляд корисної програми Skitch, яка вміє не тільки скрінити екран, але й додавати на зображення написи, стрілки, редагувати його, змінювати формат. Давайте розглянемо процедуру створення знімку екрану у базовому варіанті.

Відкрийте сторінку яку необхідно заскрінити (у інтернеті або на комп’ютері).

Скріншот екрана на MacДля того, щоб зробити скрін усієї області дисплею — одночасно затискаємо та тримаємо клавіші Command+Shift+3. У правому куті екрану з’явиться мініатюра, відкриваємо її, та за необхідності редагуємо. Натискаємо «Готово». За замовчуванням, скрін буде збережено на робочому столі.

Скріншот області екрана на MacЩоб виконати скрін певної області екрану затискаємо клавіші Command+Shift+4. Перетягніть значок «перехрестя», щоб визначити область сканування. Натисніть «Готово».

Скріншот вікна на MacМожливо також зробити знімок відкритого вікна або меню, натисніть комбінацію на клавіатурі: Command+Shift+4+Пробіл.

Програма Знімок екрана МакНасамкінець, про універсальне рішення — можливо робити скріни за допомогою вбудованої програми «Знімок екрана». Щоб відкрити її затискаємо Command+Shift+5. З’явиться панель, у якій можливо обрати весь дисплей, або відповідну область. А натиснувши на кнопку «Опції» можна змінити місце для збереження скрінів.

Де знайти всі створенні скріншоти на Мак?

Якщо ви часто створюєте скріни, зберігаючи їх у різних місцях, з часом знайти їх всі досить складно. Проте, існує простий спосіб, яким ми поділимося.

  • Запустіть Finder (⌘Cmd + F).
  • В область пошуку вставте текст: kMDItemIsScreenCapture:1.
  • Натисніть Enter (Return).
  • macOS відкриє у окремій папці всі знайдені скріни.

Таким чином можливо швидко робити знімки екрана. Якщо базового функціоналу недостатньо, рекомендуємо замовити встановлення програм на MacBook для створення скріншотів.