Reviewed by:
Rating:
5
On 25 Червня, 2016
Last modified:9 Вересня, 2016

Summary:

Заряджати до 8 смартфонів одночасно, на відстані 10 метрів, хіба це можливо?! Так, з новим пристроєм українського видобництва Technovator XE!

Український стартап Technovator XE анонсував бездротову зарядку для смартфонів. Проект створений співзасновником і колишнім CTO Concepter (стартап, який створив спалах iBlazr) Іваном Чубою. Ідеї всього півтора року, але вже є діючий прототип пристрою.

technovator-change

Розробники дали детальне інтерв’ю порталу АІН. Вони розповіли, що пристрій під назвою Technovator XE являє собою комплект гаджетів, який складається з базової станції, декількох чохлів для смартфона і додатку, який дозволяє керувати процесом. У приймача в чохлі і передавача в базовій станції є котушки індуктивності, які працюють в резонансному режимі. Антена передавача створює рівнорозподілене електромагнітне поле в радіусі 5 метрів у пристрої для домашнього користування, та 10 метрів у офісному.

Станція по Bluetooth перевіряє цей простір і шукає всі смартфони, які знаходяться в чохлах Technovator XE. Поки що компанія орієнтується на iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 6s Plus – найпопулярніші моделі в світі. Коли чохол зі смартфоном виявлений, станція вмикається. Рівень заряду, а також можливість підзарядки можна контролювати за допомогою мобільному додатку.

technovator-case

Базова станція невеликої потужності (40-50 Вт) випромінює хвилі в середньохвильовому діапазоні, цього вистачає, щоб заряджати смартфони, але в той же час вписується в європейські норми по рівню електромагнітного випромінювання в житлових приміщеннях, відзначають розробники. Щоб довести iPhone з повністю розрядженого до повністю зарядженого стану, потрібно зачекати до чотирьох годин, це приблизно вдвічі більше, ніж звичайна зарядка по кабелю.

Рівень заряду а також можливість підзарядки можна контролювати за допомогою програми. Користувач може встановити автоматичний контроль: смартфон буде підзаряджатися в міру необхідності щоразу, коли буде потрапляти в зону дії базової станції. Або ж міняти налаштування під себе, наприклад, виставити можливість дозарядки тільки вночі.

technovator-app

Базова домашня станція здатна заряджати до 4 пристроїв одночасно в радіусі до 5 м, офісна — до 8 пристроїв в радіусі до 10 м. Передбачається, що домашня станція з одним чохлом обійдеться покупцеві в $ 200, а кожний наступний чохол продаватимуть ще по $ 50 .

technovator-team

Зараз на конференціях команда показує робочий прототип базової зарядної станції, від якої всі бажаючі можуть спробувати зарядити свої смартфони. У наступному році планують випустити комерційний варіант, а до кінця року —ча вийти на Kickstarter. Основними ринками для себе засновники вважають США і Азію.