Згадайте, як ще декілька років тому, ми мріяли про швидкий SSD диск, об’ємом на гігабайтів 250! Не кажучи вже про 500 ГБ флеш-накопичувачі, котрі встановлювались лише на преміальні версії Mac! А ще раніше, взагалі, будь яка згадка про технологію SSD (Solid State Drive) викликала благоговіння, адже більшість користувалася стандартними, повільними HDD вінчестерами. У декілька разів вища швидкість, легкість, міцність SSD накопичувачів, видавалася чимось нереальним. Що ж, час плине, натомість у наші дні флеш диски стали звичними і розповсюдженими, їх швидкість і об’єм невпинно зростають. А нещодавно, компанія Viking Tehnology презентувала SSD диск з рекордним об’ємом у 50 ТБ!

Поки що важко визначити, для якої саме споживацької аудиторії призначений накопичувач такого величезного об’єму, але навряд чи для звичайних користувачів. Крім того, диск випущений у форм-факторі 3.5 дюйма, це означає що його можна встановлювати лише у класичні комп’ютери, моноблоки, рейд-масиви, але не у ноутбуки. Щодо технічних характеристик SSD накопичувачу Viking UHC-Silo (Ultra High Capacity), то вони такі: інтерфейс SAS 6 ГБ/с, швидкість 500 МБ/с у режимі зчитування, 350 МБ/с у режимі запису. А також 16 Ватт енергоспоживання при роботі і 10 Ватт у режимі очікування.

Як бачимо, крім рекордного об’єму, SSD Viking UHC-Silo не може похвалитися іншими показниками. Швидкість, як зчитування, так і запису досить посередня у порівнянні з іншими сучасними накопичувачами, а якщо порівнювати з пропртєтарними SSD — то взагалі надто повільна. Крім дисків об’ємом 50 ТБ, компанія пропонує також версію у 25 ТБ. Це вже стало звичним, що вартість новинок так і не була оголошена. Навряд чи зараз, комусь з наших читачів знадобиться такий “монстр”, але цікаво спостерігати як розвиваються технології SSD. Ми впевнені, що зовсім скоро, подібні об’єми стануть доступними широкому загалу, потрібно лише вирішити, що ж зберігати на тих безмежних терабайтах!