У червні 2022 року, Apple презентувала нову модель MacBook Air з чіпом M2 (у рамках конференції WWDC). Даний пристрій отримав не тільки сучасний процесор, але й цілковито новий дизайн. Пропонуємо короткий огляд моделі.

Дизайн корпусу MacBook Air M2

Зовнішній вигляд Макбук Ейр 2022

Зовнішній вигляд нового покоління Макбук Ейр значно змінився. Перше на що звертаєш увагу — це кольорова гамма корпусу. Ми звикли до сріблястого кольору, або «сірий космос». Проте, виробник притримується тенденції розширення спектру кольорів, як це було з iMac 24”.

Кольори Макбук Ейр М2

Тепер MacBook Air 2022 доступний у чотирьох варіантах забарвлення: Silver, Starlight, Space Gray, та Midnight. Окрім цього, змінилася і форма корпусу. Тепер він більш схожий на моделі MacBook Pro, тобто має не клиновидні, а прямокутні грані. Товщина корпусу: 11,3 мм, а вага —1,24 кг.

Дисплей та веб-камера

Дисплей Макбук Ейр М2

Нова модель отримала екран Liquid Retina створений за IPS технологією. Діагональ дисплею 13.6 дюйми, роздільна здатність 2560 х 1664 пікселів, яскравість 500 ніт. Як і всі останні монітори Apple він підтримує технологію True Tone та профіль кольору Wide color P3 (до 1 мільярда кольорів). Загалом, чіткість та яскравість екрану дещо покращилися, у порівняні з попередніми моделями, що стане важливим аргументом для спеціалістів які працюють з графікою та відео. Ще однією приємною новиною стала поява веб-камери FaceTime HD з високою роздільною здатністю 1080p.

Характеристики MacBook Air 2022

Конфігурація Макбук Ейр 2022

Головне нововведення — це поява процесора M2. Нагадаємо, що раніше Apple вже презентувала ARM чіпи M1 (Pro, Max), та M1 Ultra. За заявою виробника, новий чіп на 18% швидший за M1, а продуктивність вбудованої графіки зросла на 25%. Важливо, що новий процесор підтримує повноцінне відтворення відео у роздільній здатності 8K, а також одночасне програвання потоків 4K и 8K. Що ж стосується швидкості обробки операцій штучним інтелектом (машинне навчання), вона зросла на близько 40%. MacBook Air M2 пропонується у двох базових конфігураціях (вартість $ 1,199 та $ 1,499):

  • Чіп Apple M2 з 4 ядрами продуктивності та 4 ядрами ефективності.
  • 16-ядерний Neural Engine.
  • 8 або 10 ядерний графічний процесор (GPU).
  • 8 або 16, 24 ГБ оперативної пам’яті (об’єднана пам’ять з пропускною здатність 100 ГБ/с).
  • 256 або 512 ГБ SSD накопичувач (доступні версії з 1 та 2 ТБ).

Цікаво, що новий ноутбук має пасивне охолодження, тобто без використання вентилятора.

Порти, динаміки, зарядка

Порти нового Макбук Ейр

Для підключення периферійних пристроїв Макбук Ейр М2 має всього два порти Thunderbolt 3 / USB 4 (USB-C). Проте їх функціональність та швидкість дещо зросли (до 40Gb/s для USB 4, та до 10Gb/s для USB 3.1). Як і раніше, порти можливо використовувати для зарядки гаджетів та підключення зовнішнього монітора. Для приєднання навушників передбачений роз’єм 3,5.

MagSafe MacBook Air M2

Доброю новиною є повернення магнітного роз’єму MagSafe 3, при чому заряний кабель тепер у текстильній оплітці, що значно покращує його зносостійкість. Цікаво, що шнур має однакове забарвлення з корпусом. У залежності від версії, у комплектації йдуть два види зарядних адаптерів: 30W (8-ядерна графіка), та 35W (10-ядерна).

Ще однією відмінністю від попередніх моделей є поява нових динаміків. Всього їх у системі чотири, вони підтримують звук формату Wide stereo, Spatial Audio, Dolby Atmos, відслідковування положення голови з навушниками AirPods (3 Gen), AirPods Pro, AirPods Max.

Ремонт MacBook Air M2 у Києві

Сервісний центр Apple BashMac пропонує професійні послуги з обслуговування та ремонту MacBook Air 2022 року у місті Київ. Отримайте безкоштовну діагностику, заміну оригінальних комплектуючих, чистку, компонентне відновлення, встановлення програмного забезпечення.