Чутки про появу цілковито нового моноблоку Apple ширилися досить давно. Деякі експерти прогнозували, що комп’ютер повністю змінить дизайн, інші, що зміни торкнуться лише апаратної частини. Проте, мабуть, ніхто не очікував, що новий iMac буде настільки іншим. Якщо зазвичай розробник дотримувався досить консервативних підходів до нових пристроїв, то цього разу він зламав усі стереотипи. Моноблок настільки незвичайний та неоднозначний, що просто не може залишитися поза увагою. Пропонуємо стислий огляд 24-дюймового Аймак, у якому розповімо про найголовніше.

Дизайн iMac 24”

огляд iMac 24 M1 (2021)

Перше, на що звертаєш увагу — це абсолютно новий зовнішній вигляд моноблоку. Якщо раніше усі моделі Аймак мали стримане забарвлення сріблястого або темно-сірого кольору, то оновлена версія пропонує аж 7 кольорів на вибір. Ви можете обрати зелений, жовтий, помаранчевий, рожевий, фіолетовий, синій та сріблястий колір. Погодьтеся, дуже незвично бачити десктопний комп’ютер Apple у такому розмаїтті забарвлень! Але це ще не все. Корпус повністю змінив свою форму. Тепер він не має тонких граней та випуклої задньої частини. Моноблок став «плоским» (товщина 11,5 мм), з прямокутними гранями по периметру. Такий рішення дуже нагадує зовнішній вигляд iPhone 12. Зменшились рамки навколо екрану, проте нижня частина залишилася такою ж масивною.

Процесор, ОЗУ, SSD

огляд iMac 24 M1 (2021)

Чимало інсайдерів прогнозували оснащення нового моноблоку чіпом з назвою M1X. Проте вони помилились, процесор має таку ж саму назву, як і ті що встановлено на MacBook Pro 13 та MacBook Air M1. Поки що складно сказати, чи відрізається чіп за своїми властивостями від попередніх моделей, але за офіційними даними — їх характеристики однакові. В базовій комплектації Аймак 2021 встановлено 8-ядерний процесор з 4 ядрами продуктивності і 4 ядрами ефективності (7-ядерний графічний процесор). У топовій версії вбудований графічний процесор має 8 ядер. Всі чіпи оснащені 16-ядерною системою машинного навчання Neural Engine.

Конфігурація накопичувачів вже звична для останніх моделей Мак. Можливо обрати версію з SSD ємністю від 256 ГБ до 2 ТБ. Звичайно, збільшення розміру диску значно позначиться на вартості пристрою. Щодо об’єму оперативної пам’яті, тут також все досить очікувано: 8 ГБ у базі, та 16 ГБ у більш потужній версії. Наголошується, що у порівнянні з попередньою моделлю 21,5”, новий комп’ютер демонструє приріст продуктивності до 85%.

Дисплей 24 дюйми

огляд iMac 24 M1 (2021)

Донедавна існувало всього два сучасні різновиди моноблоків Епл. Це бюджетний Аймак з діагоналлю 21,5 дюймів, та значно потужніший Аймак з дисплеєм 27 дюймів. Достеменно невідомо, чому розробник вирішив додати у лінійку модель с 24-дюймовим екраном. Напевно, з міркувань зручності, адже користувачі неодноразово висловлювалися на користь збільшення дисплею. Окрім того, інші бренди вже випустили аналогічні пристрої з більшою діагоналлю. Як би там не було, на нашу думку ідея цілком вдала.

Хоча офіційно заявлено про 24 дюйми, але, насправді фактичний розмір складає 23,5 дюйма. Про дисплей особливо розповідати нічого, він яскравий (500 кд/м²), чіткий, має роздільну здатність 4480×2520 (4,5K), кольоровий охват P3. З трьох боків екран охоплюють тонкі рамки, нижня частина має звичну форму у вигляді «підборіддя».

Камера, звук, клавіатура на iMac 2021

огляд iMac 24 M1 (2021)

Новий моноблок отримав найкращу вбудовану камеру, яка будь-коли встановлювалася на комп’ютери Епл. Принаймні так заявляє виробник. Це фронтальна FaceTime HD 1080p, яка напряму взаємодіє з процесором обробки сигналу зображення у чіпі M1. Крім якісного зображення з камери, Аймак може похвалитися приголомшливим звуком. Він оснащений трьома направленими мікрофонами студійного рівня, та шістьма динаміками, за допомогою яких створюється ефект просторового аудіо у форматі Dolby Atmos.

огляд iMac 24 M1 (2021)

Окремо варто згадати про оновлену клавіатуру Magic Keyboard з сенсором Touch ID. Клавіатура має забарвлення у колір моноблоку (7 кольорів), що також є несподіваним рішенням з боку Apple. Окрім цього, існує декілька видів Magic Keyboard: з цифровою панеллю, та без неї. Кабель живлення має магнітний конектор за аналогією з зарядками MagSafe.

Висновки

огляд iMac 24 M1 (2021)

iMac 24” з процесором Apple Silicon (ARM) — це дійсно знаковий пристрій, який дивує. Зважаючи, що модель є логічним продовженням iMac 21,5”, її переваги очевидні: збільшена діагональ екрану, значно вища продуктивність, преміальний звук та відмінна вбудована камера. А завдяки новим кольорам корпусу, комп’ютер може стати стильним доповненням інтер’єру вашої оселі або офісу. Маємо надію, що моноблок не страждатиме «дитячими хворобами», а його надійність не викликає нарікань, як це досить часто ставалося з новою продукцією Apple.

Послуги обслуговування та ремонту iMac 24” (2021) у місті Київ надає сервісний центр Apple BashMac. У сервісі також можливо замовити встановлення будь-яких програм на MacBook та iMac з процесором M1.