На минулій WWDC 2017 відбулося доволі багато гучних презентацій. Але одна подія дійсно змусила затамувати подих усіх шанувальників Apple. Справжній фурор викликав анонс нового професійного моноблочного комп’ютеру iMac Pro, з можливостями потужної робочої станції! Компанія вже оголосила, що новий пристрій буде найшвидшим комп’ютером Mac за всю історію. Відомо що iMac Pro буде оснащуватися 27-дюймовим дисплеєм Retina 5K, 18-ти ядерним процесором Xeon, передовим графічним процесором Radeon Pro Vega з 16 ГБ вбудованої високошвидкісної пам’яті. Очікується, що швидкість обробки чисел одинарної точності буде досягати 11 терафлопс. Це означає, що моноблок буде здатен легко виконувати 3D рендеринг і створювати якісний контент віртуальної реальності.

 «Ми з задоволенням представляємо розробникам і покупцям анонс нового iMac Pro. Це буде найшвидший і найпотужніший з всіх Mac. І це буде перший в історії iMac рівня робочих станцій, – наголосив Джон Тернус, віце-президент Apple по розробці обладнання. – Ми заново спроектували всю систему і розробили абсолютно нову архітектуру терморегуляції, щоб вмістити виняткову продуктивність в тонкому тихому корпусі iMac, який так подобається нашим покупцям. iMac Pro – це величезний крок вперед. Світ ще не бачив нічого подібного».

Щодо зовнішнього вигляду, то новий iMac Pro отримав тонкий металевий корпус кольору “сірий космос”. На задній стороні розмістилася доволі велика кількість портів: 4 порти Thunderbolt 3, USB-C, слот для CD карт, а також швидкий Ethernet 10 Гбит/с. Очікується, що у продажу iMac Pro з’явиться у грудні цього року, за ціною від 4999 долл.

Нагадаємо, що на конференції WWDC 2017 Apple презентувала також оновлене сімейство серійних iMac. У нових моделях 21.5 і 27 дюймів, було покращене зображення дисплею, при чому їх яскравість виросла до 500 ніт. Крім того, у моноблоках збільшився об’єм оперативної пам’яті, а SSD накопичувачі стали на 50% швидшими. Щодо інших технічних вдосконалень можна виділити появу нової графіки Radeon Pro 555 і 560 з 4 ГБ пам’яті (для 21-дюймових моделей з дисплеєм 4К), та Radeon Pro 570, 575, 580 з 8 ГБ (для 27-дюймових моделей з дисплеєм 5К). А також більш продуктивний процесор Intel Core i7 Kaby Lake.