За інформацією відомого інсайдера Росса Янга — у 2023 році компанія Apple презентує нову модель MacBook Air з екраном діагоналлю 15,5 дюймів. Згідно його даних, розробка проводиться вже зараз, але конкретні дати випуску невідомі. Розбираємося, чи знайде своїх поціновувачів новий лептоп.

Чи потрібен MacBook Air великий дисплей?

Розмір дисплея Макбук ЕйрНаразі Apple випускає ноутбуки з діагоналлю екрана 13, 14 та 16 дюймів. Це вперше в історії, коли ніша 15-дюймових лептопів виявилася пустою, хоча попередньо завжди був доступний MacBook Pro 15”. Що стосується моделі Air, то пропонуються дві версії: MacBook Air (M2) з діагоналлю 13,6 дюйма, та MacBook Air (M1) з діагоналлю 13,3 дюйма. Таким чином— це найкомпактніші моделі у лінійці.

Можливо лише припускати, що стало причиною розробки Макбук Ейр зі збільшеним екраном. Ймовірно, таким чином компанія прагне заповнити вакантне місце 15-дюймових лептопів. Проте, чимало користувачів неоднозначно сприйняли таку ініціативу. Річ у тім, що Air — традиційно «побутовий» комп’ютер, призначений для вирішення простих домашніх, офісних завдань. Його цінують саме за легку вагу, компактний корпус, тривалу роботу від вбудованої батареї. Тому збільшення розміру може призвести до відтоку поціновувачів саме цієї моделі.

З іншого боку, вже зараз звучать схвальні відгуки на рахунок рішення Apple. Адепти MacBook Air 15 дюймів приводять такі аргументи:

  • Потужність ноутбуку не має виключного значення, адже його найчастіше використовують для роботи з офісними програмами, серфінгу в інтернет, пошти, мессенджерів, та ін. А набагато більше значення має розмір екрану, адже 13 дюймів недостатньо.
  • Ціна Макбук Ейр традиційно найнижча серед усієї лінійки, тому купувати MacBook Pro 14”, 16”, якщо ви не використовуєте й частини їх можливостей — не виправдано.
  • Багатьом не сподобалася клавіатура з чорною підкладкою, як це сталося з останніми MacBook Pro. А також наявність панелі Touch Bar. Тому, користувачі очікують модель зі звичною компоновкою клавіатури та без додаткових «фічей».

Очікується, що новий Макбук Ейр буде працювати на процесорі M2, як і попередня версія. А також отримає магнітний роз’єм зарядки MagSafe 3, камеру 1080 px. Будемо уважно слідкувати за новинами. Замовити ремонт MacBook Air будь-якого року випуску ви завжди можете у сервісному центрі Apple BashMac у Києві.