У рамках щорічної конференції для розробників WWDC 2018, Apple презентувала нову версію системи macOS, на цей раз вона має назву Mojave (Мохаве) на честь пустелі у США. Оновлена операційка отримала цілу низку нововведень, одне з яких — підтримка темної теми, тобто елементи інтерфейсу, оформлення робочого столу на ін. — стали темного кольору.

Операційна система підлаштовується під час доби, вдень вона світлішає, ввечері стає темною. Новий відтінок буде застосовуватись до усіх стандартних додатків: iTunes, Календар, Пошта та ін.

Оновлений Mac App Store

 

Як відомо фірмовий магазин додатків і програм Mac App Store не оновлювався вже досить давно. Гарна новина — у macOS Mojave сервіс нарешті отримає зміни як зовнішнього виду, так і функціоналу. Загалом, Мак Епп Стор стає схожим на мобільну версію у iOS 11. Магазин буде мати повністю новий інтерфейс, зручне розташування вкладок збоку, та більш ефективний пошук.

Безпека у мережі

Як в iOS 12, так і в macOS Mojave буде вдосконалена функція Intelligent Tracking Prevention. Вона перешкоджає обчисленню відвідувачів сайтів по натисненю на клавіші «Мені подобається» і «Поділитися», а також передає веб-ресурсам значно урізану картку з даними про користувача, яка не включає конфігурацію системи. В Safari з’явився вбудований генератор паролів, який дозволить не використовувати одні і ті ж комбінації багаторазово.

Нові додатки

Деякі додатки, які були доступні лише користувачам iOS, тепер з’являться і у macOS Mojave. Серед них: «Диктофон», «Дім», «Акції» і Apple News. За допомогою «Дому» власники Mac зможуть прямо з комп’ютера керувати пристроями, сумісними з HomeKit, завдяки «Акціям» – стежити за коливаннями ринку, на «Диктофон» — записувати нотатки та особисті думки. За допомогою News — дізнаватися найактуальнішу інформацію про те, що відбувається в світі.

Finder та перегляд файлів

Фірмовий провідник macOS отримає нові функціональні можливості. У ньому з’явиться новий режим перегляду Gallery View, за допомогою якого буде зручно переглядати фотографії. Крім того, тепер прямо з провідника можна переглянути інформацію про файл, наприклад де та коли зроблене фото, налаштування ISO та інше. Обіцяють також спрощену роботу с відеофайлами, їх навіть можна буде редагувати і обрізати без допомоги спеціалізованих програм.

Які комп`ютери Mac будуть підтримувати macOS Mojave

За заявою Apple, оновитися до macOS Mojave зможуть власники таких комп’ютерів:

  • MacBook (початок 2015 року та новіше);
  • iMac (кінця 2012 року і новіше);
  • MacBook Air (середина 2012 року і новіше);
  • MacBook Pro (середина 2012 року і новіше);
  • Mac Mini (кінець 2012 року і новіше);
  • Mac Pro (кінець 2013 року, середина 2010 року, середина 2012 року);
  • iMac Pro (2017).

У вільному доступі macOS Mojave з’явиться ближче до кінця року, орієнтовно восени 2018.