Голосовий помічник Siri повноцінно перекочував у macOS, починаючи з версії Sierra і вище. Тим не менш, з якихось причин він не користується особливою популярністю у користувачів з України. На мою особисту теорію, це в основному пов’язано з тим, що перші версії Siri були, м’яко кажучи, не особливо функціональні, тому всі, хто спробував користуватися помічником раніше, зараз не поспішають повторювати невдалий досвід. Але є одна важлива обставина — з часом програмне забезпечення покращується та вдосконалюється, тому на сьогоднішній день функціонал програми значно виріс. Наприклад, зараз Сірі набагато краще розрізняє команди та виконує їх точніше. Давайте розберемося, що вміє голосовий помічник і чи варто його використовувати.

Як увімкнути Siri на Mac?

Налаштування Siri

Перше, що нам потрібно зробити, це активувати голосовий помічник у системі macOS. Виконайте дану інструкцію:

  • Перейдіть в “Системні налаштування” (іконка “шестерні”).
  • Натисніть значок Siri.
  • Поставте галочку напроти пункту “Включити запитайте Siri”.
  • Далі потрібно встановити, як активуватиметься голосовий помічник. На мій погляд, найзручніше це реалізовано через натискання клавіш. Виберіть із запропонованих варіантів (за замовчуванням Command+Пробіл).
  • На MacBook обладнаних Touch Bar можливо натиснути кнопку на сенсорній панелі.

Активація голосового помічника в Макос

Тепер затиснувши обране поєднання клавіш, ми запускатимемо Siri в режим прослуховування команд. Усі результати будуть відображатися у власному вікні помічника у верхньому правому куті екрана.

Команди для Siri

Голосові команди для Сірі

В інтернеті можна знайти цілі збірки різноманітних команд для голосового помічника Apple. Насправді, користуватися тільки ними не варто, оскільки Сірі чудово розпізнає будь-який текст. Весь функціонал Siri можна умовно поділити на такі категорії: запуск певних програм, робота з файлами та папками, пошук інформації на комп’ютері та в інтернеті, озвучування дати, часу, тощо. Крім цього, можна попросити помічника, наприклад, перевірити електронну пошту. Робота з додатком відбувається за таким сценарієм:

  1. Затискаємо Command+Пробіл, щоб запустити Siri (або іншу встановлену комбінацію). Також можна просто клікнути по іконці помічника у верхньому рядку меню.
  2. Чітко промовляємо команду, наприклад, “запустити Photoshop”.
  3. У міру розпізнавання команди у вікні з’явиться текст.
  4. Функція спрацьовує, тобто Photoshop відкривається.

За цією ж аналогією можна шукати файли на Mac або інформацію в Інтернеті. Просто скажіть, наприклад, “Siri знайди рецепт торта Наполеон в інтернет”. Після цього, у вікні програми з’являться всі знайдені результати, достатньо натиснути на будь-якому з них.