Якщо ви подовгу працюєте за своїм комп’ютером, то мабуть звикли користуватись вбудованим годинником, який відображується у правому верхньому куті екрана. Проте, ваш Мак вміє не тільки показувати точний час, але й, наприклад, проговорювати його вголос. Це дуже зручно, у разі, якщо ви настільки натхненно працюєте, що забуваєте рахувати години. Або плануєте свій розпорядок дня і бажаєте, щоб комп’ютер нагадував вам про поточний час. У цій статті ми розберемося як налаштувати годинник та включити голосове озвучування.

Налаштування дати і часу в macOS

Вікно настройок дати та часу Макос

До налаштувань годинника можливо перейти двома способами. Для операційних систем macOS Catalina та нижче — просто клікаємо на цифрах годинника і обираємо «Відкрити налаштування дати і часу».

Рядок меню та Dock Big Sur

У випадку с версією macOS Big Sur та вище — переходимо до «Системних налаштувань» — «Рядок меню та Dock» — вкладка «Годинник». У даному вікні доступні такі важливі настройки:

  • «Показувати дату і час у рядку меню», тобто чи буде відображатись годинник у верхньому куті екрану.
  • Тип відображення циферблату (цифровий чи аналоговий).
  • Формат часу. За замовчуванням використовується 12-годинний формат, щоб змінити на 24-годинний, необхідно поставити галочку.
  • Також визначаємо як буде буде відображуватися дата (з днем тижня, числом).

Функція «Промовляти час» на Mac

Як включити голосове озвучування часу на Мак

У вікні з налаштуваннями годинника залишається ще один, останній пункт (Announce the time), який відповідає за активацію функції озвучування часу. Для того, щоб її включити, достатньо поставити галочку та обрати через які проміжки буде лунати голос. Але це ще не все, адже можливо обрати варіант голосу. Натискаємо на кнопку «Налаштувати голос» та обираємо той, що нам до вподоби.

Зверніть увагу, що встановити macOS або оновити версію системи на MacBook, ви можете у сервісному центрі Apple BashMac Київ. Отримайте найбільш актуальне програмне забезпечення для вашої моделі!