В окремій статті ми вже порівнювали ноутбуки Apple та звичайні ПК. Розглянули різницю у конструкції, принципі роботи, надійність, та інші аспекти. Проте, одною з принципових відмінностей є саме операційна система, її особливості та зручність користування. У даному матеріалі оглянемо унікальний функціонал macOS, якого немає у Windows.

Переваги macOS перед Windows

Переваги Макос перед ВіндовсПочати варто з того, що операційна система macOS встановлюється тільки на комп’ютери Apple. У той час як Windows — на комп’ютери будь-яких інших виробників. Наприклад, можливо встановити Віндовс на Мак, а от Макос на ПК — ні (за винятком «хакінтошів»). При цьому для власників Mac операційка повністю безкоштовна, завжди готова для завантаження та оновлення. Серед інших особливостей виділимо такі:

  • Принцип «все в коробці». Після покупки MacBook достатньо просто запустити його, обрати мову, ввести або створити обліковий запис Apple ID, після чого система буде встановлена автоматично і безкоштовно.
    Універсальність macOS. Операційна система вже має набір найнеобхідніших програм, додатків та утиліт. Тобто користуватися нею можливо відразу, а у подальшому встановити інше необхідне програмне забезпечення. При цьому вбудований функціонал дозволяє гнучко налаштовувати комп’ютер, отримувати докладну інформацію про системні ресурси, редагувати дані, тощо.
  • Сумісність macOS з iOS, iPadOS. Apple створила справжню екосистему пристроїв, тому Mac зручно використовувати у парі з iPhone, iPad, HomePod, AirPods та ін. Достатньо лише увійти у свій Apple ID на кожному девайсі. Крім цього, на Мак запускається велика кількість iOS додатків, а у подальшому розробник обіцяє повну кросплатформеність.
  • Важливо знати, що система macOS у цілому більш захищена від вірусів та шкідливих програм. Необхідно лише бути обережним у скачуванні та встановлення підозрілих файлів.
  • Широкі можливості редагування файлів. Цікаво, що Макос дозволяє редагувати назву, формат файлу навіть без його закриття. Також підтримується зручна пакетна обробка даних, швидка навігація, точний пошук. І все це вбудованими інструментами!
  • Обробка фото, відео, запис екрану та звуку. Функціонал macOS підтримує редагування графіки та відео без встановлення додаткових програм. Більшість операцій можливо виконати зі звичайного Finder, або ж використовуючи додаток «Фото». А, наприклад, запис екрану зі звуком відбувається через вбудовану програму QuickTime у декілька кліків. Зручний «Диктофон» дозволяє записати звук «студійної якості» (у випадку з сучасними моделями Mac).
  • Максимальна оптимізація. Завдяки macOS, керування ресурсами комп’ютера оптимізоване та енергоефективне. Наприклад, у режимі сну Windows ноутбуки продовжують активно споживати заряд батареї, а MacBook практично не розряджається. Відмінно працює й система охолодження, зберігаючи пристрій від перегрівання.

Це лише деякі цікаві відмінності операційних систем. Акцентуємо вашу увагу, що для отримання всіх переваг необхідно вчасно проводити оновлення macOS, встановлення останніх актуальних версій програм.