Професіонали у сфері створення і обробки відео використовують спеціалізовані програми, такі, як наприклад, Adobe Premiere, Final Cut Pro та інші. Проте, іноді і звичайним користувачам необхідно обрізати відеофайл, покращити його якість, тощо. Для цього необов’язково встановлювати спеціальне ПЗ, достатньо використати вбудовані у macOS засоби. Сьогодні ми розповімо про найпростіші способи редагування, які доступні всім користувачам Mac.

Обрізання відео у QuickTime Player

Просте редагування відео на Мак

На Мак вже встановлений проприєтарний плеєр QuickTime. Крім перегляду відеофайлів, він також вміє обрізати відео. Це може знадобитись, якщо ви, наприклад, бажаєте вкоротити відеофайл.

  1. Відкриваємо необхідний файл у плеєрі QuickTime.
  2. Обираємо у меню “Перегляд” (Правка) — “Обрізати” (Обрезать).
  3. За допомогою жовтих регуляторів визначаємо необхідну тривалість відео. Області за регуляторами буде обрізано.
  4. Натисніть “Обрізати” (Обрезать).

Редагування відео у додатку Фото (macOS Big Sur та вище)

Просте редагування відео на Мак

Починаючи з версії операційної системи Big Sur з’явилась зручна можливість обробляти не тільки фотографії але і відеокліпи.

  1. Імпортуйте відео з iPhone у додаток Фото, або оберіть файл на комп’ютері, відкрийте меню файлу, клацніть “Поділитися” — “Додати у Фото” (або просто перетягніть файл у додаток).
  2. Два рази клацніть на відеофайлі, після чого він відкриється у повному розмірі.
  3. Натисніть кнопку “Редагувати” у панелі зверху.
  4. За допомогою вбудованих інструментів можливо скорегувати яскравість, експозицію, колір, накласти фільтр, а також обрізати відео.
  5. Натисніть “Готово”.

Це найпростіші методи обробки відеокліпу на Mac без встановлення додаткових програм. Сподіваємося ці поради допоможуть вам у обробці власних відео!