Компанія Apple майже щороку презентує нові моделі Макбук. При цьому, кожна конкретна версія прив’язана до певної дати. Але це не означає, що дата покупки співпадає з датою виробництва. Наприклад, ноутбук куплений у 2023 році, може бути виробленим у 2022, або навіть 2021 (хоча модель вважається новою). Чому так відбувається, та як дізнатися модель та дійсний рік виробництва — читайте у матеріалі.

Про дату випуску Mac

Давайте прослідкуємо процес виробництва техніки Apple. Отже, кожного року розробник презентує нову версію лептопу, саме цей рік вважається датою випуску. Але, деякі версії не оновлюються щороку, тому можуть випускатися декілька років поспіль. Крім того, проходить деякий час поки техніка потрапляє на полиці магазинів. Вона може знаходитися там значний час до моменту продажу. Тобто, можливо купити новий MacBook, але дата його виробництва буде торішня, або навіть давніша.

Де перевірити рік виробництва MacBook

Існує два основних способи перевірити конкретний Мак. Перший, це коли ви можете вмикнути його та подивитися інформацію у системі. Другий — коли Макбук неробочий, не вмикається, тому перевірка відбувається за серійним номером на нижній кришці. Розглянемо кожний з варіантів.

Інформація про дату випуску в macOS

Дата виробництва МакбукДля того, щоб переглянути ці дані необхідно:

  • включити Макбук;
  • натиснути на «яблучко» — «Про цей Mac»;
  • у відкритому вікну буде вказана модель та рік випуску;
  • для отримання додаткової інформації переходимо до «Звіт про систему», де вказаний заводський ідентифікатор та серійник.

Серійний номер MacBook на корпусі

Серійний номер на кришці МакЯкщо наразі неможливо включити ноутбук для перевірки, можливо скористуватися маркіровкою на нижній кришці:

  • перевертаємо Макбук;
  • знаходимо маркіровку з назвою моделі та серійним номером;
  • записуємо цей номер та переходимо до сервісу Apple Check;
  • вписуємо серійник у текстове поле та натискаємо «Продовжити».

Зауважимо, що цей спосіб не є рекомендованим, адже нижня кришка ноутбуку може бути замінена. Тому важливо порівняти інформацію з тою, що вказана у системі.

Сервісний центр Apple BashMac у Києві пропонує безкоштовну діагностику, перевірку MacBook та якісний ремонт з гарантією!