Якість зображення та яскравість екрану — завжди були сильними сторонами техніки Apple Mac. Ще у далекому 2012 році компанія презентувала Retina дисплеї з високою щільністю пікселів, про що ми писали у окремій статті. Потім з’явилися Liquid Retina, і нарешті Liquid Retina XDR. Розповідаємо про різницю та переваги кожної технології.
Заміна дисплею на MacBook Pro та Air у Києві
Що таке Retina дисплей?
«Retina» — це власна маркетингова назва екранів Apple з високою щільністю пікселів, завдяки чому зображення виглядає монолітним, тобто око не розрізняє окремих точок. Такими екранами оснащувалися всі ноутбуки компанії, починаючи з 2012 року. Проте у технології були і недоліки, наприклад, застарілі LCD екрани з флуоресцентною підсвіткою не могли похвалитися високою якістю передачі кольорів та яскравістю. Також широко відома проблема «сценічного світла», коли внизу екрана з’являлися засвічування.
Liquid Retina — наступне покоління
Екрани Retina неодноразово доопрацьовувалися, з часом Apple повністю перейшла на використання IPS матриць для Макбук. По суті, Liquid Retina — це лише чергова маркетингова назва, яка означає максимально покращений дисплей. Останні покоління таких екранів не використовують незалежну систему підсвічування розташовану по периметру, замість цього застосовується LED-backlit, тобто світлодіоди розташовані по всій площині зображення. Це дозволяє створити рівномірне підсвічування, а також покращити контрастність та енергоефективність.
Очищення антиблікового покриття екрану MacBook
Liquid Retina XDR — найбільш довершений дисплей
Нарешті, останні моделі MacBook Pro 14”, 16” (M2 Pro, M2 Max) отримали Liquid Retina XDR display. XDR розшифровується як «Extreme Dynamic Range» (широкий динамічний діапазон). Головна відмінність у тому, що mini-LED світлодіоди розбиті на групи, які працюють незалежно від інших. Завдяки цьому досягається найвищий рівень контрастності та яскравості. Крім того, такі екрани підтримують підвищення стандартної яскравості 500 ніт до 1000 та 1600 ніт у піковому навантажені при перегляді HDR контенту.
Нагадуємо, що наразі Apple встановлює на MacBook IPS матриці, проте у подальшому прогнозується перехід на більш технологічні OLED.