Більшість людей користуються голосовими повідомленнями, онлайн-дзвінками або конференціями через смартфон. Там найбільш зручно швидко записати повідомлення або зв’язатися з будь-ким по відеозв’язку. Тим не менш, у багатьох випадках MacBook переважає, враховуючи розміри його екрану та можливості для виконання кількох завдань паралельно. Наприклад, беручи участь в онлайн-уроці з вивчення іноземної мови, можна одночасно відкрити сайт або електронний підручник, в якому виконуються завдання. Та й загалом, при конференції в тому ж Zoom, на екрані Mac набагато зручніше спілкуватися з кількома співрозмовниками.
Для нормального функціонування онлайн-зв’язку, крім вебкамери, потрібний мікрофон та динаміки. Здавалося б, всі ці компоненти вже вбудовані в комп’ютері, залишається тільки їх використовувати. Але досить часто, у процесі виникають проблеми зі звуком, наприклад, вас не чути, або неякісний звук. Тому давайте розберемося з тонкощами використання вбудованого мікрофона. А також, як підключити до Макбука зовнішній мікрофон.
Де знаходяться мікрофони в MacBook?
Деякі користувачі помилково вважають, що у Мак один мікрофон. Насправді, це не так, зазвичай їх три. Залежно від моделі розташування може незначно відрізнятися, але як правило, вони знаходяться поруч з динаміками. В цілому, знати точне місце зовсім не обов’язково, мікрофони влаштовані так, щоб уловлювати звук у безпосередній близькості від лептопа.
Налаштування вбудованого мікрофону Mac
Знайти всі налаштування та перевірити мікрофон дуже просто. Достатньо перейти в «Системні налаштування» — «Звук» та перейти до вкладки «Вхід». У вікні розташований повзунок регулювання гучності, а також шкала звуку. Щоб перевірити працездатність мікрофона, достатньо просто щось сказати і поспостерігати за шкалою «Рівня сигналу». Якщо все гаразд, ви побачите коливання на шкалі. Відрегулюйте гучність входу так, щоб коливання не досягали максимальної позначки, інакше гучність може «зашкалювати», іншими словами – хрипіти або деренчати.
Часто виникає ситуація, коли той чи інший додаток не має доступу до мікрофона. Ймовірно це сталося, коли ви забули надати програмі доступ до мікрофона при установці.
Виправити це легко:
- Переходимо до «Системних налаштувань».
- Натискаємо на іконку «Захист та безпека» – «Конфіденційність».
- Натискаємо на замочок у нижній частині вікна та вводимо пароль адміністратора.
- У лівій панелі знаходимо “Мікрофон”.
- Встановлюємо галочку напроти потрібних додатків.
- Закриваємо замочок.
Як підключити зовнішній мікрофон до Mac
Якщо з будь-яких причин якість вбудованого мікрофона вас не влаштовує, можна підключити зовнішній (або навушники з мікрофоном). Це може бути пристрій з роз’ємом USB, або 3,5 Audio Jack (якщо цей роз’єм є на вашій моделі). Як правило, подібні девайси підключаються автоматично і жодної доустановки софту не потребують. Щоб переключитися з вбудованого мікрофона на зовнішній, потрібно також перейти до налаштувань звуку в системних налаштуваннях, і на вкладці «Вхід» вибрати потрібний пристрій. Або ж клацнути на значку налаштувань у верхньому рядку меню і вибрати “Звук”. Тут натискаємо на рядок «Налаштування звуку» і потрапляємо в те саме меню.
Замовити встановлення програм для роботи з аудіо на macOS у Києві, ви можете у сервісному центрі BashMac.