Постійні перебої з електропостачанням в Україні змушують задуматись про альтернативні засоби живлення для дому, офісу, дачі. Серед найпопулярніших рішень можна назвати потужні зовнішні акумулятори, портативні електричні станції та генератори різного типу. Якщо у першому випадку акумулятор або станцію необхідно періодично заряджати (коли є світло), то у другому — це повністю автономний пристрій, який працює на пальному (бензин, дизель, газ). Сьогодні ми говоримо саме про вибір генератору для живлення домашньої техніки.

Тип генератору, який купити?

Види генераторівОтже, незважаючи на деякий дефіцит такого виду обладнання, вибрати з чого є. Проте, далеко не всі споживачі розуміють, який саме генератор варто купити. Давайте розберемося з найрозповсюдженішими питаннями.

Потужність генератору

Як вирахувати потужність генераторуЦей показний вимірюється в ватах (W), тобто чим потужніший пристрій, тим більше він видає ват. На даному етапі необхідно розуміти, що для живлення побутових пристроїв та освітлення, зовсім не потрібен надто потужний апарат. Але, слабкий теж не варто обирати, адже він не потягне велику кількість підключеної техніки. Існує універсальний розрахунок, який допоможе вам визначитися:

  • До 3 кВт (3000 ват). Найрозповсюдженіші варіанти для домашнього використання. Такий генератор може живити, наприклад, холодильник, комп’ютер, мікрохвильову піч, пилосос, та ін. А також повністю освітлювати будинок.
  • Від 3 кВт до 5 кВт (5000 ват). Також використовуються для живлення будинку, квартири, офісу. Мають запас потужності для одночасного використання великої кількості приладів.
  • Від 5 кВт до 7 кВт (7000 ват). Професійні генератори для великого будинку, офісу, магазину. Дозволяє включати промислові холодильники, бойлери, електричні котли та інше обладнання.
  • Від 10 кВт (10000 ват). Промислові генератори, потужності яких вистачає для живлення супермаркету, цеху, будівельного обладнання та ін.

Правильно розрахувати необхідну потужність генератору дозволить інспекція вашого обладнання. Рекомендуємо скласти список техніки яку необхідно живити, та виписати скільки ватів вона споживає. Така інформація завжди вказана на стікерах, або ж у технічних характеристиках. Наприклад, MacBook споживає від 45 до 100 W (у залежності від моделі), холодильник близько 700 W, телевізор 250 W, комп’ютер 400 W, праска 1000 W, пральна машина 2000 W*. Приплюсуйте всі показники і отримайте загальну потужність. Також не забуваємо, що деякі пристрої вимагають пускову напругу, наприклад, пилосос на початку роботи потребує коефіцієнт більший у 2-2,5 разів.
* Наведені приблизні показники.

Таким чином, оптимальним варіантом для домашнього використання є генератор на 3-5 кВт. Важливо й те, що такі пристрої максимально економічні у споживанні палива. Найчастіше, витрати пального складають від 0,7 до 1,0 літра на годину. Слід зауважити, що найрозповсюдженішими є однофазні генератори.

Види пального для генератору

Типи генераторів за пальнимНаступне питання — це вибір типу пального. Найпопулярнішими є бензинові генератори (близько 60% від загальної кількості), далі йдуть дизельні (близько 25%), а також газові (15%). Саме бензинові вважаються найоптимальнішим варіантом, вони мають досить компактні розміри, знижений рівень шуму, меншу вартість у порівнянні з іншими. Дизельні також користуються популярністю, проте рекомендовані для великих будинків, або комерційних приміщень зважаючи на їх розміри та потужність. Вони більш довговічні (ресурс мотогодин у 2-3 рази вище), економні. Проте мають високу ціну і потребують окремого місця для встановлення. Газові генератори не користуються великою популярністю, це професійні машини для вузькоспеціалізованих умов.

Звичайний або інверторний генератор?

inverter generatorНаразі на ринку з’являється все більше інверторних генераторів. Незважаючи на високу ціну, вони мають цілу низку переваг. По перше, це висока стабільність без перепадів та стрибків напруги, безпечність, компактні розміри, низький рівень шуму, що дозволяє встановити пристрій навіть на балконі квартири. Серед інших плюсів можна виділити максимальну економічність, невеликий об’єм шкідливих викидів, вологозахищеність. Недолік, по суті, тільки один — досить висока вартість у порівнянні з аналогами такої ж потужності. Проте, якщо бюджет дозволяє, ми рекомендуємо купувати саме такий тип генератору, адже це сучасний, технологічний пристрій.

Маємо надію, що наведені поради допоможуть обрати оптимальний варіант для автономного живлення вашої оселі. Нагадуємо про правила безпеки та обережність у поводженні з генератором. Наш сервісний центр BashMac у Києві завжди готовий допомогти у ремонті вашої техніки Apple Mac!