У середині лютого 2022 року, компанія Google презентувала нову операційну систему з назвою Chrome OS Flex. Зазначається, що це дещо допрацьована Chrome OS, яка раніше вже встановлювалась на комп’ютери Chromebook. Але тепер вона отримала сумісність з іншими ПК та Mac.

Що таке Chrome OS Flex?

Chrome OS Flex це

Це операційна система власної розробки Google, яка вирізняється поміж інших тотальної інтеграцією з хмарними технологіями. Тобто, у ОС майже не використовуються звичайні локальні програми, а пропонуються рішення, які працюють через хмарні сховища. Наприклад, замість Microsoft Office — Google Docs (Документи, Таблиці, Презентації, Форми, Фото та ін.). Також система підтримує Google Assistant, встановлення додатків з Google Play.

Переваги Chrome OS Flex

Завдяки інтеграції з хмарними сховищами — операційна система працює навіть на старих комп’ютерах, які «не тягнуть» сучасні програми. Зазначається, що завдяки новій системі, застарілі комп’ютери зможуть отримати «друге дихання», навіть якщо їх апаратні ресурси надто низькі. Таким чином, OS Flex можливо встановити на старі Apple Mac, використовуючи їх для вирішення простих завдань.

Як встановити Chrome OS Flex на Mac

Встановлення Chrome OS Flex

На момент написання статті нова операційка знаходиться на етапі раннього доступу. Тобто, з часом вона буде доопрацьовуватись та оновлюватись. Але спробувати встановити можливо вже зараз. Для цього достатньо перейти за посиланням https://chromeenterprise.google/os/chromeosflex/. На офіційному сайт наведена інструкція щодо інсталяції. Для цього знадобиться ISO-дистрибутив та флешка.