Apple зовсім недавно презентувала оновлений iMac 27″, проте його вже встигли розібрати і порівняти з моделлю 2019 року. Зазначимо, що оновлення отримав і iMac 21,5″, але зміни настільки несуттєві, що концентруватись на ньому ми не будемо. Втім, “старша модель” дійсно отримала значні зміни, тому не зайвим буде заглянути всередину корпусу.

SSD на материнській платі

Розборка iMac 27 2020

Корпорація остаточно відмовилась від встановлення у моноблоки традиційних HDD дисків, замість цього запропонувавши розпаяну на материнській платі NAND пам’ять. Цікаво, що після відмови від вінчестерів, у корпусі моноблоку з’явилось досить багато вільного місця, яке нічим не заповнено.

Розборка iMac 27 2020

Також слід зауважити, що у версіях з 4 та 8 ТБ внутрішнього сховиша — можливо збільшити його об’єм. Для цього на платі існують порти розширення для твертодільних накопичувачів. Проте, наразі невідомо які саме накопичувачі можливо встановити. Щодо оперативної пам’яті — її все ще можливо апгрейдити, для цього на корпусі є спеціальне віконце.

Додатковий мікрофон та нова камера

У нових Аймак 27 встановлено чіп безпеки T2, який крім іншого — керує камерою, динаміками та мікрофоном. Мабуть з цим пов’язана поява ще одного мікрофону у нижній частині моноблоку. Змінилась і конструкція вбудованої камери — тепер вона розміщена безпосередньо на дисплеї. Крім цього — збільшилась роздільна здатність камери, тепер вона знімає у якості 1080p, замість 720p у попередній моделі. Загалом, це дозволяє використовувати новий iMac 27″ для відеоз’язку та конференцій з кращою якістю зображення.

Інші зміни

Особливу увагу слід звернути на появу процесорів 10-го покоління Intel. У базовій конфігурації встановлено 6 та 8-ядерні CPU, але можливо купити версію з 10-ядерним процесором Intel i9. Оновилися і дискретні відеоадаптери: AMD Radeon 5300 та 5500XT. Опціонально доступна відеокарта 5700XT с 16 ГБ VRAM. Інших значних змін у оснащенні та конструкції моноблоку не виявлено.

Ремонтоздатність iMac 27″ 2020 року

У цілому складність ремонту нової моделі залишилася на рівні попередньої. Відсутність версій з HDD диском — спростила розбір пристрою, проте нове кріплення камери потребує особливої обережності при демонтажі дисплею. Більше про ремонт Apple iMac — читайте на сайті сервісу BashMac.