Мультимедійна приставка Apple TV 4K з’явилася у 2017 році. Саме тоді світ побачила модель першого покоління. Мало пройти чотири роки, перш ніж компанія презентувала довгоочікуване оновлення пристрою. 20 квітня 2021 року виробник показав Apple TV 4K 2-го покоління. Про те, чим відрізняється новинка від попередніх моделей ми і розповімо.

Незмінний дизайн

Огляд Apple TV 4K 2

Можливо поціновувачі плеєра розраховували на щось новеньке, але зовнішній вигляд девайсу не змінився. Корпус залишився у звичному форм-факторі “чотирикутника” чорного кольору. Розміри ідентичні: 98×98×35 мм, вага 425 г. Трохи дивно, що Apple не запропонувала нового більш сучасного дизайну, мабуть ставка зроблена на вже звичний класичний стиль.

Новий процесор та накопичувач

Огляд Apple TV 4K 2

А от технічне устаткування Apple TV 4K 2021 дещо змінилося. Попередня версія 2017 року працювала на чипі Apple A10X Fusion, нова отримала потужніший A12 Bionic. Також у лінійці разом з версією на 32 ГБ, з’явилась конфігурація з ємністю флеш-накопичувачу на 64 ГБ.

Формати відео та частота оновлення дисплею

Огляд Apple TV 4K 2

Окрім нового процесору та накопичувачу, у новій приставці з’явилась ще одна перевага. Тепер вона підтримує частоту оновлення зображення у 60 кадрів на секунду. Зокрема у такому форматі програються відео у форматах: H.264/HEVC SDR, Main/Main 10 Profile, HEVC Dolby Vision (Profile 5)/HDR10 (Main 10 Profile). Окремо варто згадати про появу інтерфейсу HDMI 2.1 для підключення сучасних дисплеїв високої роздільної здатності.

Apple TV Remote 2-го покоління

Огляд Apple TV 4K 2

Якщо зовнішність плеєру не змінилася, то пульт дистанційного керування повністю оновився. Тепер він виготовляється з алюмінію, має сріблястий колір та більше кнопок. Це дійсно зручний та стильний пульт з широким функціоналом. З’явилась окрема кнопка включення телевізору, сенсорний клікпад з можливістю перемотки сцен, клавіша беззвучного режиму. А кнопка виклику Siri перемістилась на бокову сторону. Також підтримується регулювання балансу білого та кольору через iPhone.

Ремонт Apple TV 4K 2021 у Києві

Крім деяких технічних нововведень та видозміненого пульта, конструкція мультимедійної приставки майже не змінилася. Тому і поломки нового пристрою ідентичні попереднім моделям. Нагадуємо, що Еппл ТВ 4К (A2169 (EMC 3111), необхідно періодично чистити від пилу який скупчується всередині корпусу та на вентиляторі охолодження. Особливо уразливим залишився і блок живлення, який може згоріти від перепадів напруги.

У сервісі BashMac пропонуються послуги ремонту Apple TV 4K у місті Київ, якщо пристрій не вмикається, перегрівається, нестабільно працює. А також налаштування системи tvOS.