Вже декілька років точаться суперечки щодо нових клавіатур типу “метелик”, які встановлюються на всі сучасні MacBook, MacBook Pro, MacBook Air. Відомо, що більшість власників таких ноутбуків скаржаться на швидкий вихід клавіатури з ладу. Клавіші виявилися дуже чутливими до забруднення пилом, мілким сміттям, потраплянням рідини. У результаті вони залипають, перестають натискатись, хрустять. Не зважаючи на постійні дорікання, корпорація Apple ігнорує невдоволення користувачів, маскуючи це випуском клавіатур “нової ревізії”. Проте, як свідчать подані патенти на розробку нових клавіатурних блоків, компанія все ж таки працює над проблемою.

Нещодавно патентне бюро у США зареєструвало новий патент Apple на альтернативну клавіатуру. Як свідчить документація — у конструкції клавіш пропонується використовувати мембранний лист з електропровідного матеріалу, який кріпиться безпосередньо на материнську плату. Між цією мембраною та клавішою розміщується резиновий “купол”, що замикає контакт при натисканні. Для кріплення клавіш пропонується використання “будь-якого петельного механізму”. Якого саме типу він буде — поки що не відомо, розглядаються як “ножиці”, так і телескопічні, V-образні механізми.

Патент на нову клавіатуру Макбук

Цікаво, що попередня патентна заявка Епл описувала також варіант оптичної клавіатури. Відомо, що для її роботи пропонується використовувати світло, при натисканні клавіші затуляють його джерело, таким чином викликаючи необхідну реакцію. Проте, даний варіант можна вважати достатньо футуристичним, тим паче, що більшість патентів компанії так і залишаються нереалізованими.

Хоча Apple не робить офіціальних заяв щодо розробки нового типу клавіатури для Макбук, проте існуючі патентні заявки свідчать про роботу у цьому напрямку. Можливо зовсім скоро, компанія вирішить дану проблему. А поки що, можемо порекомендувати сервісний центр BashMac у Києві, де швидко та недорого очистять клавіатуру нових MacBook та усунуть залипання клавіш.