Ще на початку червня, Apple презентувала оновлене покоління MacBook Pro 13 і 15 дюймів. Нові моделі отримали ряд покращень, серед яких: новий процесор Intel Kaby Lake 7-го покоління, більш потужна графіка Intel Plus Graphics 640, 650 (13” моделі), та AMD Radeon Pro 555, 560 (15” моделі). У лінійці з’явилася також нова бюджетна модель MacBook Pro 13” з 128 ГБ оперативної пам’яті (за 1299$). В цілому, експерти оголосили, що оновлені моделі на 20% продуктивніші попередніх, хоча у повсякденному використанні, це навряд чи буде надто помітно. Різниця між минулорічними і свіжими моделями наочно продемонстрована у таблиці.

Незважаючи на всі переваги, питання щодо ремонтопридатності нових моделей, як завжди залишалося відкритим. Саме тому фахівці відомого сайту ifixit.com, за традицією розібрали новий MacBook Pro 13”, щоб оцінити можливості його ремонту за 10-ти бальною шкалою. Результати ревізії, як це було і з попередніми версіями, виявилися невтішними — усього 1 бал за шкалою ремонтопридатності. Це означає, що ноутбуки практично не підлягають ремонту, хіба що заміні деяких модулей, що є недешевим задоволенням. Що ж побачили спеціалісти з ремонту Apple техніки, при “розтині” нового MacBook Pro, і чому зробили настільки суворі висновки?

Серед основних “слабких місць” MacBook Pro інженери ifixit.com назвали: використання клею для кріплення батареї, не знімні процесор і оперативна пам’ять, сенсорну панель Touch Bar, яка поєднана з сканером відбитків пальців Touch ID. Достеменно не відомо, але скоріш за все, якщо вийде з ладу сканер, то доведеться міняти усю материнську плату, адже там знаходиться мікросхема, що обробляє біометричні дані. Крім цього, як і в попередній моделі, SSD пам’ять (флеш диск) розпаяна на материнській платі, та не підлягає заміні. Це робить неможливим збільшення внутрішньої пам’яті для тих, кому буде бракувати місця. Раніше, у нашому блозі, ми також писали про виявлені проблеми з новою клавіатурою MacBook Pro. Потрібно віддати належне, спеціалісти знайшли хоча один, але позитивний момент — ремонт і заміну трекпаду можна провести без відклеювання батареї.

У цілому, тестовий огляд конструкції нових MacBook Pro не відкрив нічого несподіваного. Так, існують певні проблеми з ремонтопридатністю лептопів, але за думкою редакції Mac.Org.Ua, вони здебільше стосуються непрофесійного втручання, тобто спроб самостійного ремонту. З іншого боку, професійні сервісні центри Apple, які спеціалізуються на ремонті MacBook Pro, постійно удосконалюють процеси і технології ремонту, мають на озброєні спеціальне обладнання та інструмент. Таким чином, хоча “яблуневі” комп’ютери стають дедалі складніші за оснащенням, але разом з ними, розвивається і сфера сервісу.