Якщо ви слідкуєте за історією розвитку “яблуневої” техніки, то напевно знаєте, що останнє покоління Mac Pro було випущене ще у 2013 році. Професійний комп’ютер з надпотужними можливостями, дійсно був своєрідним проривом того часу, мало того, він до цих пір, по суті, не має конкурентів. Все ж, роки експлуатації виявили як сильні сторони комп’ютеру, так і слабкі, що примусило розробників Apple почати роботу над новим поколінням Mac Pro. За словами віце-президенту по маркетингу Apple Філа Шиллера, новий пристрій буде покликаний виправити основний недолік попередника — неможливість його оновлювати.

Mac Pro зразка 2013 року, який у незмінному вигляді випускається до нашого часу, виглядає як стильний, гладкий циліндр чорного кольору, який ще часто називають “бочонком”. Такий незвичний дизайн привернув увагу багатьох професійних користувачів, які крім продуктивності, цінують також естетичність комп’ютеру. Але, як виявилося, така виграшна, у плані, зовнішнього вигляду конструкція, потягла за собою низку технологічних недоліків. Надто обмежений простір всередині корпусу, щільна збірка деталей, а також використання проприєтарних слотів для графічних карт — зробили Mac Pro практично непридатним для апгрейда. Крім того, згідно опитувань, власники професійного комп’ютера Apple назвали такі недоліки: досить застарілі процесори, які все ще потужні і мають неабиякий ресурс, але все таки відходять у минуле. Неможливість встановити відеокарту стороннього виробника, відсутність роз’єму Thunderbolt 3.

Ці та інші зауваження користувачів, судячи зі всього, вимусили інженерів Apple переглянути існуючу модель Mac Pro, та зробити вибір у бік модульної конструкції, яка б забезпечила можливість регулярно оновлювати “залізо” комп’ютеру. У Купертіно заявили, що у 2018 році буде представлений “повністю переосмислений Mac Pro”. Крім того, за деякими чутками, він отримає також і “рідний” монітор. Що ж, так це чи ні, покаже час! З нетерпінням очікуємо оновленого Mac Pro!