Без сумнівів, головна інтрига 2020 року — це поява нового лептопу Apple з власним процесором Apple Silicon. Хоча, до кінця року очікується голосна прем’єра iPhone 12, але це лише розширення вже існуючої лінійки смартфонів. У той час, як ноутбук з цілковито новим процесором — є подією вартої підвищеної уваги.

Інсайдерські джерела прогнозують різні дати появи нового MacBook 12″ (саме цей комп’ютер має стати “першою ластівкою”). Так видання China Times прогнозує появу новинки до кінця 2020 року, а інші джерела впевнені, що це відбудеться не раніше початку 2021 року. Втім, передбачення всіх інсайдерів щодо деяких характеристик пристрою — загалом збігаються. Отже, що відомо про новинку?

MacBook 12″ вперше отримає процесор Apple Silicon

яким буде новий Макбук 12

Нагадаємо, що компанія Епл вже тривалий час веде розробку власного процесору. А саме чіпу, що базується на ARM архітектурі, так само як процесори, які встановлюються у iPhone (A-серія). Влітку 2020 року Apple офіційно підтвердила, що у майбутньому повністю відмовиться від CPU Intel у Mac на користь власних чіпів. Очікується, що подібне нововведення вигідно відобразиться на автономності пристроїв, швидкості та продуктивності. Втім, у розробників програмного забезпечення виникає чимало питань з приводу сумісності даного процесору з існуючими програмами. Вочевидь, чекає велика робота щодо адаптації софту.

Клавіатура типу “butterfly”?

яким буде новий Макбук 12

Напевно всі власники комп’ютерної техніки Apple пам’ятають величезну невдачу компанії, пов’язану з впровадженням клавіатури “метелик”. Такі клавіатури виявилися ненадійними, недовговічними та проблемними. Проте, деякі джерела впевнені, що у новому Макбук 12 буде встановлений саме такий клавіатурний блок. Можливо такий крок зроблений на догоду тонкому корпусу ноутбуку. Нам залишається сподіватись, що клавіатура буде все ж таки допрацьована, та не повторить сумного досвіду попередника.

Порти USB-C

яким буде новий Макбук 12

Чи не найбільше скарг власників ноутбуків Apple останніх поколінь пов’язані з недостатньою кількістю роз’ємів на їх корпусі. Можливо у нових моделях додадуть більшу кількість портів різного типу? Інсайдери впевнені у тому, що цього не відбудеться. Вони сходяться у думці, що новий MacBook 12-дюймів отримає один, максимум два стандартних USB-C портів. З іншого боку — можливо для найменшого ноутбуку Епл цього достатньо?