В усіх сучасних моделях MacBook починаючи с 2017 року (також на iMac, Mac Pro, Mac mini) встановлено так званий чіп безпеки T2. Даний процесор відповідає за зберігання паролів, виконує апаратне шифрування, оптимізує роботу деяких компонентів. Іншими словами — зламати Макбук неможливо не маючи прав доступу. Так вважалось донедавна, але наразі спеціалісти бельгійської компанії IronPeak довели, що подібна процедура складна, але можлива.

Професіоналам у області безпеки вдалося зламати T2 на Mac за допомогою двох експлойтів для зламу iPhone. До чого тут смартфони? Все досить просто — чіп заснований на основі мобільного процесору A10, тому механізм отримання доступу схожий. Для цього знадобилось підключити до Мак два пристрої (Checkm8 та Blackbird) через порт USB-C, після чого запустити програму та перезавантажити ноутбук. Це стало можливим завдяки відкритому інтерфейсу для відладки чіпу безпеки.

Чи варто хвилюватись з приводу захисту власних даних? Як довели експерти — зламати Макбук або Аймак можна, але для цього потребується фізичний доступ до комп’ютеру. Дистанційно провести подібну процедуру неможливо. Тому, хоча деяка небезпека існує, тим не менш вона залишається мізерною. Адже необхідно залишити свій ноутбук без нагляду на деякий час, за який зловмисники встигнуть запустити механізм злому. Крім того, очікується, що Apple візьме подібний випадок до уваги і у наступних оновленнях закриє “лазівку”.