Головною причиною таких змін, експерти називають оптимізацію енергоспоживання, зменшення нагрівання відеоадаптера, а також покращення продуктивності пристрою.

Як відомо — відеокарта є одним з основних компонентів системи, який нагрівається в процесі роботи, особливо це помітно при скупченні пилу на поверхні деталей. Перегрівання MacBook та iMac, призводить до втрати продуктивності, зависанням, самовільним відключенням та іншим проблемам, які вирішуються за допомогою профілактичної чистки.

Ще раніше з’явилися чутки про те, що Apple відмовиться від використання відеокарт Radeon розміром 28 nm, на користь дискретної графіки з архітектурою Polaris FinFET. Наразі деякі зарубіжні видання підтвердили цей факт, посилаючись на джерела у корпорації. Зокрема прогнозується, що у майбутніх моделях MacBook будуть встановлені GPU адаптери Polaris 11 (кодова назва Baffin), а у iMac — Polaris 10 (Ellesmere).

polaris-chip-amd

Щодо характеристик нових відеоадаптерів, то називаються такі параметри: Polaris 11 для MacBook отримає пам’ять GDDR5 у 8 Гбіт/с, при цьому рівень енергоспоживання складе усього 40-50 Вт. А Polaris 10 для iMac з тими ж 8 Гбіт/с буде споживати близько 150 Вт. Нагадаємо, що відеокарти попередньої лінійки мають у два рази менше пам’яті — 4 Гбіт/с, більший розмір у 28 нанометрів (на відміну від нових 14-16 nm FinFET). Нижче приведено схематичне зображення зміни розмірів GPU адаптерів з 2005 року до сьогодні.

polaris-chip-amd