Американський виробник техніки та програмного забезпечення не поспішав відкривати офіційне представництво у нашій країні. Хоча в Україні є декілька офіційних постачальників продукції Apple, проте повноцінної присутності компанії на ринку не існувало. Проте, 15 квітня 2020 року, за адресою бізнес-центру IQ у Києві було офіційно зареєстровано компанію “Еппл Україна”. Цікаво, що її засновником стала ірландська Apple Distribution International Ltd. Саме через цей офіс корпорація проводить свою діяльність за межами Північної та Південної Америки, Японії, Нової Зеландії та Австралії. Нагадаємо, що у 2012 році Apple відкрила офіційне представництво у Москві та планувала курирувати український ринок звідти. Але після подій 2014 року — ситуація змінилась і компанія відмовилась від цих планів.

За майже рік після реєстрації “Еппл Україна” (на момент публікації статті) — представництво не проводило активної діяльності. Декілька разів з’являлись вакансії аналітика податків, регіонального менеджеру з персоналу, бухгалтера, юрисконсультанта та ін. У березні 2021 року Apple навіть запустила українську версію сайту, хоча більшість матеріалів все ще написані англійською мовою. Проте, про відкриття офіційних магазинів та сервісів мови поки що не йде. У цілому, політику компанії можна назвати дуже обережною. Але деякі вчинки представництва вже здивували.

Реєстрація Apple торгових марок російською мовою

Apple офіційно в Україні

14 квітня 2021 року на сайті “Укрпатенту” з’явилася інформація про реєстрацію українським представництвом Apple двох нових торгових марок: “Эппл” та “Яблоко”. Так, назва торгових марок вказана саме російською мовою, що викликає подив. Наразі представники компанії ніяк не прокоментували цю подію. Відомо також, що у представництва змінився власник. Їм став Пітер Рональд Денвуд, який раніше працював у юридичній компанії “Baker McKenzie”. Власне торгові марки були зареєстровані іншим представником — Русланом Дробязко, який також працює у “Baker McKenzie”.

Навіщо Apple відрила представництво в Україні

Apple офіційно в Україні

На думку аналітиків, вихід компанії на наш ринок продиктований декількома причинами. Перша з них — це падіння продажів продукції бренду у всьому світі декілька останніх років. Тому корпорація прагне розширювати власний вплив та присутність на нових ринках. Хоча таке твердження досить сумнівне,  адже фінансові звіти Епл демонстрували навіть зростання прибутку. Більш ймовірно, що відкриття представництва пов’язано з прагненням компанії запустити в Україні офіційний сервіс. Саме послуги з обслуговування та ремонту техніки приносять Apple левову частку прибутку.

Ми впевнені, що такі великі, професійні сервісні центри як BashMac у Києві не втратять клієнтів, адже вони пропонують цілу низку переваг, як наприклад, компонентний ремонт, заміна клавіш, лазерне гравіювання та інше. Сервіс працює цілодобово та без вихідних, надає швидкі, недорогі послуги ремонту та обслуговування MacBook, iMac, Mac Pro, Mac mini.

На даний момент у нашій країні діють авторизовані та незалежні сервісні центри. У окремій статті на нашому сайті ви можете прочитати про різницю між авторизованим і неавторизованим сервісом Apple. На думку редакції, відкриття офіційних сервісних центрів може значно “вдарити” по діючим дистриб’юторам та авторизованим центрам. Вплив на існування незалежних комп’ютерних майстерень наразі не відомий. Будемо оперативно реагувати на будь-які зміни на сторінках нашого порталу.