У останній час почастішали випадки, коли після оновлення на macOS High Sierra, техніка Mac (MacBook, iMac, Mac Pro, Mac mini) не завантажується. Це пов’язано з переходом операційної системи на нову файлову систему APFS (замість HFS+). У цій статті ми розповімо як вирішити проблему зберігши при цьому усі власні дані.
Отже, як було зазначено вище, попередні версії macOS працювали на файловій системі HFS+, натомість нова операційка High Sierra базується на цілковито новій системі APFS. Не завжди оновлення проходить гладко, власники Mac стикаються з проблемою коли комп’ютер просто не хоче завантажуватись, а дані виявляються недоступними. Подібні проблеми з оновленням відбувалися і з попередніми версіями системи, але у даному випадку, ситуація дещо складніша. Проте не засмучуйтесь, усі ваші данні можливо відновити!
Щоб відновити роботу комп’ютеру, а також повернути усю інформацію, потрібно виконати певні дії, ми розповімо які саме. Крім того, на початку, впевніться що ваш Mac взагалі підтримує macOS High Sierra. Перелік такої техніки ми наводили у статті Нова macOS High Sierra 10.13. А також, слід зауважити, що комп’ютери з HDD дисками теж можуть зазнати труднощів при оновлені системи, хоча у Apple обіцяють вирішити цю проблему.
Вирішення проблеми з оновленням macOS High Sierra
Для того, щоб відновити систему, потрібно завантажитися з додаткового (зовнішнього) диску і клонувати усі власні данні. Після цього форматувати диск на своєму комп’ютері, встановити начисто macOS High Sierra, та скопіювати усі данні з додаткового диску. При цьому є низька нюансів. Деякі програми, встановлені на попередній macOS Sierra, можуть відмовитися працювати на новій операційці. Зокрема, це програми пакету Adobe, Archicad, Microsoft Office та інші. Щоб ці програми стабільно функціонували на macOS High Sierra потрібно встановити (оновити) їх найновіші версії.
Зазначимо, що провести подібну процедуру під силу лише досвідченим користувачам. Нажаль, іншого виходу, крім відновлення системи за допомогою Time Machine, на разі не знайдено. Корпорація Apple офіційно наполегливо рекомендує створювати резервну копію перед оновленням на macOS High Sierra. Якщо у вас є резервна копія створена за домомогою Time Machine, виконайте таку послідовність дій.
Вимкніть комп’ютер, підключіть зовнішній диск з резервною копією. Вмикніть комп’ютер, та натисніть комбінацію клавіш Command+R, у такому разі Mac буде завантажуватись з Recovery розділу і буде змога скопіювати власні дані. Іноді, Recovery вже може бути видалений, у такому разі натисніть Command+Option+R, щоб завантажити його з інтернету. У цьому випадку буде завантажена остання версія Recovery і встановлена macOS High Sierra. Як ми писали, деякі програми при цьому можуть відмовитися працювати.
Якщо ви відчуваєте що власного досвіду для проведення процедури відновлення системи не вистачає, рекомендуємо звернутись до сервісу Apple BashMac у Києві, де спеціалісти наддадуть цю послугу.