Нещодавно Apple презентувала оновлену операційно систему macOS Mojave, яка зокрема отримала низку покращень стабільності, темний режим та деякі корисні додатки з iOS. Якщо ви збираєтесь оновити систему, варто виконати деякі рекомендації щодо підготовки Мак. У цій статті ми наведено покрокову інструкцію.
Зверніть увагу, що у разі якщо ви не хочете щоб система оновилася автоматично, потрібно перейти у “Системні налаштування” — “App Store”, та зняти галку з пункту “Завантажувати оновлення що нещодавно з’явилися”.
-
Перевірте сумісність вашого комп’ютеру з macOS Mojave
Згідно офіційного списку нову операційку підтримують такі пристрої:
- MacBook(початов 2015 року та новіші);
- iMac (кінця 2012 року та новіші);
- MacBook Air(середина 2012 року та новіші);
- MacBook Pro(середина 2012 року та новіші);
- Mac Mini (кінець 2012 року та новіші);
- Mac Pro (кінець 2013 року, середина 2010 року, середина 2012 року);
- iMac Pro (2017).
Щодо інших моделей поки що інформації у наявності немає, проте цілком вірогідно, що макОС Мохаве можливо буде встановити і на попередні моделі. Звичайно зробивши резервну копію усіх даних перед оновленням.
-
Підготовка вільного місця на диску
За заявою виробника нова система може потребувати до 20 ГБ вільного місця. Щоб перевірити стан диску потрібно перейти натиснути на яблуко — “Про цей Мак” — “Сховище”. Якщо вільного місця недостатньо, потрібно видалити непотрібні файли.
-
Створення резервної копії
Обов’язково створіть резервну копію системи перед оновленням. Зробити це можна за допомогою вбудованої утиліти Time Machine, або через iCloud (за умови що там достатньо місця).
Після цих кроків можна запускати оновлення системи, яке пройде у фоновому режимі. Якщо у вас виникла помилка оновлення macOS Mojave, або потрібна професійна допомога рекомендуємо звернутись до спеціалістів сервісу Apple BashMac у Києві.