Досить багато користувачів стикаються з проблемою, коли відкривши верхню кришку (дисплей) — ноутбук не вмикається. Тобто екран залишається темним, неактивним. При цьому, у деяких випадках він починає працювати з затримкою, а у інших — зображення не з’являється зовсім. Давайте розберемося у причинах подібної несправності, та методах її вирішення.

Чому дисплей Mac залишаєтся чорним?

Ремонт камери Макбук

Як завжди, всі причини можна поділити на програмні та апаратні. Деякі власники Макбук, вважають, що у його конструкції є певний датчик, який реагує на рухи. Це не зовсім так. Ноутбук виходить з режиму сну (вмикає дисплей) в той момент, коли у вбудовану камеру потрапляє світло. Тобто сенсор реагує на зміну освітлення, та дає сигнал системі. Але цей механізм працює лише для справного обладнання, якщо ж певний елемент пошкоджено — реакції не відбувається. Іноді, причиною може стати і програмний збій.

Вирішення проблеми з виходим MacBook зі сну

Скидання параметрів контролеру SMC

Отож, наводимо список головних факторів несправності та методів їх виправлення.

  • Скидання параметрів SMC. Контроллер апаратного управління іноді працює некоректно, тому можливо вручну скинути його налаштування. Процедура докладно описана на сайті Apple.
  • Несправна батарея. Старий акумулятор, що втратив свій ресурс може перешкоджати нормальному виходу MacBook з режима сну. У такому разі необхідно замінити АКБ.
  • Проблема з обладнанням камери. Як ми вже писали, вбудована камера є своєрідним сенсором. Тому, якщо вона сама, або її шлейф пошкодився — знадобиться поглиблена діагностика та ремонт.
  • Потрапляння води у Макбук. Наслідки контакту з вологою складно спрогнозувати, це призводить до корозії або короткого замикання. Якщо у ваш ноутбук потрапила рідина — рекомендуємо звернутись для сушки та чистки MacBook у Києві.
  • Несправна відеокарта. Це особливо актуально для попередніх моделей Mac з дискретною графікою. Вона може згоріти від перегрівання, відповідно зображення на екрані не буде.
    Пошкоджений дисплей. І наостанок, якщо екран вашого Мак не вмикається — можливо він отримав удар.
  • Неозброєним оком таку поломку видно не завжди, але пошкодження шлейфів або матриці робить дисплей повністю неробочим. Потребується заміна.

Відновлення Макбук після залиття

Отримати професійну діагностику та якісний ремонт MacBook ви можете у сервісному центрі Apple BashMac Київ.