Досить багато користувачів стикаються з проблемою, коли відкривши верхню кришку (дисплей) — ноутбук не вмикається. Тобто екран залишається темним, неактивним. При цьому, у деяких випадках він починає працювати з затримкою, а у інших — зображення не з’являється зовсім. Давайте розберемося у причинах подібної несправності, та методах її вирішення.
Чому дисплей Mac залишаєтся чорним?
Як завжди, всі причини можна поділити на програмні та апаратні. Деякі власники Макбук, вважають, що у його конструкції є певний датчик, який реагує на рухи. Це не зовсім так. Ноутбук виходить з режиму сну (вмикає дисплей) в той момент, коли у вбудовану камеру потрапляє світло. Тобто сенсор реагує на зміну освітлення, та дає сигнал системі. Але цей механізм працює лише для справного обладнання, якщо ж певний елемент пошкоджено — реакції не відбувається. Іноді, причиною може стати і програмний збій.
Вирішення проблеми з виходим MacBook зі сну
Отож, наводимо список головних факторів несправності та методів їх виправлення.
- Скидання параметрів SMC. Контроллер апаратного управління іноді працює некоректно, тому можливо вручну скинути його налаштування. Процедура докладно описана на сайті Apple.
- Несправна батарея. Старий акумулятор, що втратив свій ресурс може перешкоджати нормальному виходу MacBook з режима сну. У такому разі необхідно замінити АКБ.
- Проблема з обладнанням камери. Як ми вже писали, вбудована камера є своєрідним сенсором. Тому, якщо вона сама, або її шлейф пошкодився — знадобиться поглиблена діагностика та ремонт.
- Потрапляння води у Макбук. Наслідки контакту з вологою складно спрогнозувати, це призводить до корозії або короткого замикання. Якщо у ваш ноутбук потрапила рідина — рекомендуємо звернутись для сушки та чистки MacBook у Києві.
- Несправна відеокарта. Це особливо актуально для попередніх моделей Mac з дискретною графікою. Вона може згоріти від перегрівання, відповідно зображення на екрані не буде.
Пошкоджений дисплей. І наостанок, якщо екран вашого Мак не вмикається — можливо він отримав удар. - Неозброєним оком таку поломку видно не завжди, але пошкодження шлейфів або матриці робить дисплей повністю неробочим. Потребується заміна.
Отримати професійну діагностику та якісний ремонт MacBook ви можете у сервісному центрі Apple BashMac Київ.