Виконати ремонт або заміну клавіатури ноутбука Apple знадобиться у цілій низці випадків. Найчастіше її заливають рідиною, а це призводить до корозії, залипання, короткого замикання, тощо. У інших випадках, клавіатура може пошкодитись після сильного удару, тиску, або якщо всередині скупчилось багато сміття та бруду.

Кріплення клавіатури Мак

Зауважу, що на нових моделях MacBook Air, MacBook Pro — краще замовити заміну topcase, тобто клавіатурного блоку разом з верхньою кришкою та акумулятором. Це пов’язано з тим, що батарея міцно приклеєна до клавіатури, а також тому, що як правило, на момент ремонту АКБ також потребує заміни. Тобто, ви можете встановити нову клавіатуру, а через деякий час вийде за ладу акумулятор. Але на попередніх моделях зі знімною батареєю можливо провести заміну окремо. Сьогодні ми розповімо як виконується подібна робота.

Докладно про те, що міняти: топкейс або клавіатуру Макбук

Чи можливо замінити на клавіатурі MacBook окремі клавіші?

Проблеми з клавіатурою зустрічаються досить часто, але мало хто знає, що для вирішення не обов’язково її міняти. Акцентую вашу увагу, що клавіатурний блок Макбук можливо відремонтувати! А саме замовити заміну окремих клавіш на MacBook. Якщо деякі кнопки перестали натискатись, зламалися, загубилися або стерлися — можливо встановити нові! У місті Київ це можливо зробити у сервісному центрі Apple BashMac. Сервіс пропонує оригінальні клавіші на будь-які моделі Mac.

Процедура заміни клавіатури Mac

Як зняти клавіатуру MacBook

Описуємо покроковий план робіт в умовах сервісного центру Apple BashMac, що надає послуги заміни клавіатури MacBook у Києві.

Діагностика

Насамперед, спеціаліст проводить огляд пошкоджень. Як ми вже згадували, клавіатура рідко ламається без причини, зазвичай цьому передує залиття рідиною, або фізичне пошкодження. У випадку з потраплянням вологи, знадобиться розбір, сушка та чистка ноутбуку.

Розбір MacBook

По периметру нижньої кришки викручуємо всі гвинти та знімаємо її. Відключаємо батарею, від’єднуємо всі шлейфи, та деякі інші компоненти для отримання повного доступу до клавіатури.

Відклейка підкладки клавіатури

Нижня частина клавіатурного блоку закрита спеціальною плівкою. Щоб її зняти, необхідно викрутити декілька гвинтів та обережно відклеїти.

Демонтаж клавіатури

Тепер ми можемо зняти клавіатурний блок, для цього необхідно викрутити чимало маленьких гвинтових кріплень. Робота займає деякий час, виконувати її необхідно максимально акуратно. Після цього виймаємо пошкоджену клавіатуру.

Очищення та підготовка до заміни

Внутрішня частина топкейсу і отвори клавіш ретельно очищуються від залишків рідини, бруду та пилу.

Встановлення нової клавіатури

Нова оригінальна комплектуюча встановлюється у зворотній послідовності. При збірці уважно перевіряємо всі гвинти кріплень, адже вони різної довжини, помилка може призвести до пошкодження корпусу. Після монтажу клавіатури, наново приклеюємо підкладку, підключаємо дисплея та всі шлейфи.

Тестування

Завершальний етап роботи — тест нової деталі. Перевіряється дієздатність кожної клавіші, робота підсвітки. Після успішного тестування ноутбук видається клієнту.

Процедура ремонту клавіатури Мак

Наостанок, застерігаємо про небезпеку самостійного ремонту або заміни клавіатури Макбук. Процедура досить складна, потребує наявності великої кількості професійного інструменту. Тому, рекомендуємо звертатись у професійний сервіс, наприклад, BashMac у місті Київ.