На 15 і 17 дюймових MacBook Pro в корпусі Unibody, встановлені два типи відеокарт: інтегрована в процесор (вбудована) і дискретна (окрема). Таким чином, інтегрована призначена для самої базової роботи з графікою, а дискретна — для обробки складних процесів (відеомонтаж, створення графіки, моделювання та інше.). В процесі роботи, саме дискретна карта отримує найбільше навантаження, вона перегрівається і часто виходить з ладу. Помічено, що найбільш часто цим страждають моделі A1286, A1297 (Early 2011), хоча і інші не виняток. Уникнути цього допоможе своєчасна профілактична чистка Макбук Про з заміною термопасти. Якщо все ж проблема проявилася, наш сервісний центр пропонує професійний ремонт в Києві.

Поради з налаштування автоматичного перемикання відеокарт

перемикання відеокарт на Мак

В операційній системі macOS існує можливість налаштувати перемикання між графічними адаптерами. Точніше, ми можемо відключити інтегровану карту, але не навпаки. Як правило, алгоритми працюють коректно і додаткових дій користувача не потребується. Але для загального ознайомлення, розповідаємо, як можна переключитися на постійну роботу від дискретної відеокарти. Для цього:

 1. Переходимо в «Системні налаштування».
 2. Обираємо іконку «Енергія».
 3. Вгорі знаходимо чек-бокс «Automatic graphics switching» і ставимо галочку.

Таким чином ми можемо відключити автоматичне перемикання між картами, буде задіяна тільки дискретна. З умовою, що вона справна і нормально функціонує. Якщо ж відеокарта згоріла або виникли проблеми в відображенні графіки — необхідний ремонт в сервісі. Також відзначимо, що використання популярного додатка gfxCardStatus не є панацеєю, цей програмний метод актуальний тільки для нормально функціонуючого обладнання.

Відключення дискретної відеокарти на MacBook Pro назавжди

відлючити відеокарту MacBook Pro 2011

Визначити несправність графічного адаптера досить просто. Найбільш часто це проявляється в таких симптомах:

 • на екрані з’явилися різнокольорові смуги, артефакти;
 • працює тільки частина дисплея;
 • “білий екран смерті” під час завантаження комп’ютера;
 • Макбук постійно перезавантажується, сильно гріється;
 • повністю темний екран, не вмикається (відсутнє зображення).

Важливо! Якщо ви спостерігаєте подібні ознаки поломки — зверніться до нашого сервісу для діагностики. Часто причиною може стати пошкодження матриці (якщо передував удар, падіння, проникнення рідини в ноутбук).

Перший спосіб повернути своєму Макбук Про 15 Юнібаді працездатність — це апаратне відключення дискретного відеоадаптера. У мережі інтернет ви можете знайти інформацію як це зробити програмними методами, але на практиці вони не працюють, або ж дають дуже короткочасний результат. Якісно відключити відеокарту можливо тільки на компонентному рівні. Після відключення дискретної графіки MacBook Pro Unibody (2011), він буде працювати тільки на інтегрованій. Її продуктивності вистачить для нормального використання без надмірних навантажень. Нижче ми наводимо основні переваги та недоліки цього методу:

Переваги

 • Після “обрізання” відеокарти, ноутбук працює довго і стабільно без будь-яких апаратних проблем. Не забувайте вчасно міняти батарею Макбук Про.
 • Можливостей вбудованої графіки цілком вистачає для роботи з офісними додатками, браузерами, перегляду відео на YouTube та ін.
 • Нормально функціонує регулювання яскравості екрану і його налаштування.

Недоліки

 • Можливі проблеми з запуском Windows на Мак (через Boot Camp).
 • Неможливо підключити зовнішній дисплей.
 • Ресурсів відео може не вистачати для роботи в професійних графічних програмах.

Ціна відключення дискретної відеокарти MacBook Pro Unibody — $ 100-150.

Заміна відеоадаптера на MacBook Pro в Києві

замінити відеоадаптер MacBook Pro Unibody

Інший та більш правильний спосіб вирішення проблеми — це повна заміна дискретного відеочіпа GPU. Замовити дану послугу можливо в нашому сервісі Apple BashMac. Ваша дефектна відеокарта буде видалена, а на її місце встановлена ​​нова відповідної версії і найактуальнішою ревізії. Даний метод гарантує надійний, довгостроковий результат, на відміну від «прогріву» або реболлу. Після ремонту, Макбук буде працювати повністю справно, видаючи стандартні показники продуктивності і потужності графіки.

Зверніть увагу на деякі нюанси ремонту відеочіпу. На моделі MacBook Pro 2011 року з самого початку був присутній великий відсоток дефектного відео, тому Apple навіть запускала програму заміни. При цьому, могли замінити як повністю всю материнську плату, так і в заводських умовах перепаяти відеокарту (refurbished). Після такої процедури, деталь нерідко знову виходила з ладу і міняти її не має сенсу, так як це короткочасне рішення. Все залежить від ревізії матплати, детальну консультацію ви можете отримати у нашого фахівця. Також не рекомендуємо змінювати відеоадаптер після ремонту в інших майстеренях. Зверніться в наш сервіс для підбору найбільш вигідного варіанту вирішення проблеми!

Вартість заміни відеочіпа MacBook Pro — $ 250.

Як замовити ремонт відеокарти Apple Mac

як відключити або замінити відеочіп на Макбук Про

Зверніться в наш сервісний центр BashMac Київ (вул. Велика Васильківська, 18) для професійної діагностики. Після визначення несправності ми запропонуємо найкращі варіанти вирішення: відключення або заміна відеоадаптера. Всі послуги надаються з гарантією, виконуються швидко і на найвищому рівні. Офіс сервісу знаходиться в центрі міста Київ, в безпосередній близькості від станції метро Площа Льва Толстого. Чекаємо Вас!