Reviewed by:
Rating:
5
On 13 Вересня, 2016
Last modified:16 Січня, 2017

Summary:

Якщо на дисплеї моноблоку Apple з'явилися артефакти, білий або синій екран, двоїння, мигання зображення — потрібен ремонт або заміна відеокарти iMac!

Дана публікація буде корисна усім власникам iMac у яких вийшла з ладу відеокарта! Подібна проблема досить розповсюджена серед моноблоків, більш того сама корпорація Apple визнала що деякі відеочіпи, які встановлювалися у iMac A1312 (2011-2012) років виявилися дефектними. Деякий час існувала офіційна програма заміни відеокарт, проте вона вже не діє. Отже давайте визначимо ознаки поломки графічного адаптера, та розберемося що краще: його ремонт або заміна?

Поломка відеокарти iMac, причини та ознаки

Деякі ресурси називають одну єдину причину несправності відеокарти — її локальний перегрів, внаслідок засміченості моноблока пилом. Звичайно, це одна з головних причин поломки, тому ми радимо періодично замовляти профілактичну чистку у сервісному центрі. Але не тільки цей фактор впливає на працездатність відеоадаптера, існують і інші джерела неприємності. Наприклад, недостатньо ефективна робота системи охолодження через несправність, застаріла термопаста, яка не забезпечує тепловідвід, проблеми з роботою термодатчика, виробничий брак та інше. Як би там не було, частіше усього зазнають поломки відеокарти iMac у тих користувачів, які багато працюють з обробкою відео, графікою, рендерингом — тобто створюють на них велике навантаження.

Які ознаки (симптоми) поломки відеокарти  iMac? У більшості випадків діагностувати несправність можна за такими симптомами:

  • iMac вмикається але відсутнє зображення на дисплеї;
  • Синій або білий екран (без будь яких іконок);
  • З’явилися смуги, артефакти;
  • Двоїння, мигання зображення.

Існують і деякі нюанси, відомі лише спеціалістам. Наприклад, зрідка, але трапляється що відсутність зображення на екрані свідчить про вихід з ладу системи підсвітки. У будь якому випадку, при появі подібних проблем краще звернутися до професіоналів з ремонту техніки Apple.

Що краще ремонт відеочіпа iMac чи заміна відеокарти на нову?

Існують декілька прямо протилежних думок, щодо вирішення проблем з відеодаптером.


Як проходить ремонт відеокарти моноблоку

Заміна відеочіпа на відеокарті від iMac

Заміна відеочіпа на відеокарті від iMac

Деякі сервісні центри а також окремі спеціалісти беруться за ремонт цієї складної деталі, аргументуючи нижчою вартістю таких робіт ніж заміна відеокарти. При цьому використовується так зване “нагрівання” відеочіпа, його пересадка, переналаштування роботи системи охолодження, тощо. Не будемо сперечатися щодо ефективності подібних дій, лише констатуємо що після ремонту відеокарти, строк її служби залишається дуже коротким. Іншими словами ремонт відеочіпа iMac є тимчасовим рішенням, при чому вартість ремонту складає майже половину ціни нової відеокарти! Як на нашу думку, користуватися послугами ремонту відеокарти iMac слід лише у тих випадках, якщо заміна не можлива.

Переваги: вартість ремонту нижча заміни, не потрібно очікувати доставки необхідної запчастини (якщо її немає у наявності).

Недоліки: неякісний та недовговічний результат. Середній час “життя” відеокарти після ремонту складає від декількох місяців до року.

 


Заміна відеокарти iMac 

Заміна відеокарти на iMac

Заміна відеокарти на iMac

Беззаперечно, встановлення нової відеокарти є більш надійним способом вирішення проблеми з iMac ніж її ремонт! По-перше нова запчастина буде працювати довше і ефективніше відремонтованої. По-друге, найчастіше при такій заміні, професійний сервісний центр Apple встановлює відеокарту iMac нової ревізії, тобто позбавлену недоліків попередньої версії. Це означає що новий відеоадаптер буде працювати навіть продуктивніше ніж старий. Звичайно, встановлення нової деталі коштує значно дорожче ніж компонентний ремонт. Не слід також забувати, що не кожний сервісний центр має відеокарти A1312 (HD6970 M, HD 6970 та ін.) у наявності, тобто вам доведеться чекати замовлення. Та на нашу думку подібні незручності варті результату, адже власник моноблоку Apple отримує справжнє рішення своєї проблеми.

Переваги: правильне вирішення проблеми з зображенням моноблоку. Встановлення нової відеокарти iMac гарантує стабільну, тривалу роботу, часто дає покращення у загальній продуктивності.

Недоліки: вища ціна нової деталі ніж ремонт старої. Іноді доводиться чекати доставку замовлення, якщо сервісний центр не має власного складу запчастин.

Зверніть увагу що найчастіше потребується заміна або ремонт таких відеокарт:

  • Відеокарта для Apple iMac 27″ Mid2011 A1312 HD6970M 1GB (631-1722, 216-0811000, NVIDIA P/N: 109-C29657-10, 593-1043 730-0628-A);
  • Відеокарта для Apple iMac 27″ Mid2011 A1312 HD6970 M 2GB (631-1759, 216-0811000, NVIDIA P/N: 109-C29657-10, 730-0628-А, 661-5969).

Висновки

Отже, ми розглянули причини та ознаки поломки відеокарти iMac, з’ясували, що найчастіше виною є перегрівання, проблемна робота системи охолодження, перенавантаження відеочіпа, або його виробничий брак. Для тих власників моноблоку Apple, які стикнулися з цією прикрою неприємністю існує вибір: ремонт, або ж заміна відеокарти на нову.

Ремонт відеочіпа дешевша альтернатива заміні, але й менш надійна. Зазвичай відремонтовані відеокарти працюють недовго, після чого власнику знову доводиться вертатися до “розбитого корита”. Заміна відеокарти на нову, звичайно сильніше “б’є по гаманцю”, але з іншого боку виправдана, адже нова деталь буде працювати довго, і навіть ефективніше старої. Вам самим залишається зробити вибір який з варіантів кращий, це залежить від того як довго і безпроблемно ви плануєте користуватися своїм комп’ютером. Нам залишається лише побажати вдалого вирішення несправності iMac, адже якісне зображення на екрані — чи не найважливіший показник вимогливих власників моноблоку Apple!