Разом з моделлю Mac Studio, огляд якої ми робили раніше, у березні 2022 року, Apple презентувала новий дисплей. Нагадаємо, що це перше оновлення подібного типу техніки з 2019 року коли був випущений Pro Display XDR. Проте, назвати новинку заміною Pro Display XDR — неможливо, її технічні характеристики значно нижчі. Хоча й вартість у 1599 доларів важно назвати дешевою. У цілому, враження від моделі досить суперечливі. Пропонуємо короткий огляд монітору.
Параметри екрану та дизайн
Монітор має діагональ у 27 дюймів з роздільною здатністю 5K (5120 х 2880 при 218 пікселів на дюйм). Корпус виготовлений з переробленого алюмінію, на вигляд дуже схожий на збільшений iPad Pro. Тонкі рамки навколо екрану мають товщину у 12 мм. Яскравість досить невисока — 600 ніт, хоча її достатньо для звичайного використання. Підтримується більше мільярда кольорів, колірний простір P3, технологія True Tone.
У базовій версії Studio Display комплектується звичайною підставкою, з функцією регулювання кута нахилу. Додатково за 400 доларів можливо придбати підставку з регулюванням за висотою, або кріплення типу VESA. Також, додатково можна замовити версію з нанотекстурним покриттям (300 долларів), яке зменшує бліки на зображенні.
Динаміки, камера, порти
Одною з реальних переваг дисплея є шість вбудованих динаміків. Звук дійсно якісний, підтримується технологія Dolby Atmos та просторове аудіо. Також у базі маємо три мікрофони. А от щодо камери — висновки менш позитивні. Хоча вона має роздільну здатність у 12 Мп, та працює за підтримки процесору A13, тим не менш — якість зображення залишає бажати кращого. Чимало оглядачів звернули увагу на зернистість, низьку яскравість вбудованої камери. Звичайно, її можливостей достатньо для спілкування через відеозв’язок, проте у такому дорогому пристрої хотілося мати більш якісну камеру. Щодо портів, їх у базі чотири: 3 звичайних USB-C, та 1 Thunderbolt 3 (USB-C). Останній має потужність у 96W, що робить можливим зарядку деяких MacBook та всіх моделей iPad.
Сумісність Studio Display
Цікаво, що монітор підтримує роботу тільки з версією macOS macOS Monterey або вище, та iPadOS 15.4 і вище. У цілому, його можливо використовувати з такими пристроями:
- Mac Studio (2022);
- 16-inch MacBook Pro (2019 or later);
- 14-inch MacBook Pro (2021);
- 13-inch MacBook Pro (2016 or later);
- 15-inch MacBook Pro (2016 or later);
- MacBook Air (2018 or later);
- Mac mini (2018 or later);
- Mac Pro (2019 or later);
- 24-inch iMac (2021);
- 27-inch iMac (2017 or later);
- 21.5-inch iMac (2017 or later);
- iMac Pro (2017);
- iPad Pro 12.9-inch (3rd generation or later);
- iPad Pro 11-inch;
- iPad Air (5th generation).
Особливості дисплея Apple Studio Display
Вище ми описали технічні характеристики нового дисплея. Взагалі, монітор, досить якісний, але не викликає захоплення. Для домашнього або офісного використання він практично ідеальний, хоча й має високу вартість. А от у професіоналів залишається ціла низка питань до продукту. Наприклад, він не підтримує частоту оновлення у 120 Гц (тільки 60 Гц), а матриця виготовлена за звичайною IPS технологією, хоча на сьогодні є більш сучасні, наприклад OLED. Крім цього, він не підтримує режим HDR, а яскравість у 600 ніт — досить скромний показник. З іншого боку, користувачі відмічають і безперечні переваги, наприклад, відмінне охолодження монітору, якість звуку, дизайн.
Обслуговування та ремонт Studio Display у Києві пропонує сервісний центр BashMac.