На презентації 10 листопада 2020 року Apple показала цілковито нові моделі MacBook Air та MacBook Pro 13″ з процесорами M1. Якщо зовнішній вигляд новинок не змінився, то внутрішнє оснащення зазнало повного оновлення. У першу чергу це стосується власного чіпу Apple M1, який прийшов на зміну Intel. З 2006 року всі ноутбуки компанії комплектувалися сама такими процесорами, але наразі ми стали свідками нової віхи у виробництві купертиновської техніки. Ми проводимо короткий огляд параметрів нових лептопів та робимо висновки щодо їх ремонтопридатності.

Читайте також про нові Mac mini 2020

Покращений дисплей Retina

характеристики та ремонт MacBook Pro 13" M1, MacBook Air M1

Хоча Apple не застосовувала нових технологій у виробництві екранів, тим не менш, акцентувала увагу на покращені їх властивостей. Зазначається, що зображення стало ще більш чітким, а робота технології True Tone ефективнішою. Загалом, дисплеї обох моделей забезпечують широкий охват кольорів стандарту P3. Яскравість екрану на Макбук Ейр складає 400 кд/м², а на Макбук Про 13 — 500 кд/м².

Продуктивність та швидкість

Завдяки новому ARM процесору вдалося значно підвищити потужність та швидкість роботи ноутбуків. Так Air став швидшим у 3,5 рази, а Pro 13 у 2,8 разів. Звичайно, такі показники можуть відрізнятись на практиці, але без сумніву покращення дійсно присутні. Також слід пам’ятати, що обидві моделі мають інтегровану графіку.

характеристики та ремонт MacBook Pro 13" M1, MacBook Air M1

Характеристики MacBook Pro 13″ A2338 (EMC 3578)

  • На моделі встановлено 8-ядерний чіп Apple M1 (4 ядра продуктивності і 4 ядра ефективності), 8-ядерний графічний процесор, 16-ядерна система Neural Engine.
  • Об’єм оперативної пам’яті на базових конфігураціях складає 8 ГБ (існує версія з 16 ГБ ОЗУ).
  • Ємність SSD накопичувача: 256 та 512 ГБ (можлива версія з 1 Т та 2 ТБ).
  • Акумулятор 58,2 Вт∙ч забезпечує до 17 годин у режимі користування інтернетом, та до 20 годин перегляду відео.

характеристики та ремонт MacBook Pro 13" M1, MacBook Air M1

Характеристики MacBook Air A2337 (EMC 3598) 

  • Базовий ноутбук оснащений чіпом з такою самою назвою, але іншими властивостями: 8 ядер (4 ядра продуктивності і 4 ядра ефективності), 7-ядерний графічний процесор, 16-ядерна система Neural Engine.
  • Об’єм ОЗУ на базових версіях складає 8 ГБ (існує версія з 16 ГБ ОЗУ).
  • Ємність SSD накопичувача: 256 та 512 ГБ (можлива версія з 1 Т та 2 ТБ).
  • Батарея 49,9 Вт∙ч, до 15 годин серфінгу у інтернеті, до 18 годин у режимі перегляду відео.

Обидві моделі оснащені клавіатурою Magic Keyboard з механізмом типу ножиці, сенсорами Touch ID та трекпадами Force Touch. На Макбук Про 13 додатково встановлено сенсорну панель Touch Bar.

Ремонтопридатність MacBook Pro 13″ M1 та MacBook Air M1 (2020)

характеристики та ремонт MacBook Pro 13" M1, MacBook Air M1

Перехід ноутбуків Apple на ARM процесори знаменує нову віху у історії. Компанія прагне зробити власну техніку ще більш продуктивною, ефективною та екологічною. Тим не менш, це ніяк не забезпечує загальну надійність пристроїв. Відомо, що нові моделі зазвичай мають низку “дитячих хвороб”, які усуваються у процесі оновлень (або ні). Вже зараз можна сказати, що проблеми з новими MacBook будуть мало відрізнятись від попередніх. Найбільшу загрозу становлять механічні поломки у процесі падіння та ударів, пошкодження спричинені проникненням вологи, скупченням пилу, перепадами напруги у мережі та ін.

Деякі сумніви викликає і експеримент виробника з відмовою кулеру охолодження у MacBook Air. Наддаємо, що подібною моделлю у асортименті компанії був MacBook 12″. Зважаючи, що попередня версія Air мала проблему з перегріванням, виникають питання щодо відмови від вентилятору. Уразливим місцем все ще залишається дисплей, який легко розбити, трекпад та клавіатура, які нерідко страждають у процесі експлуатації. Традиційно всі нові версії пристроїв стають складнішими у обслуговуванні, потребують особливого досвіду та спеціалізованого обладнання для вирішення несправності.

Професійний сервісний центр Apple BashMac пропонує ремонт MacBook Air (A2337) і MacBook Pro 13″ (A2338) 2020 року випуску у Києві. Надаються послуги з чистки техніки, заміни оригінальних комплектуючих, компонентного ремонту з гарантією.