Нагадуємо нашим читачам, що у четвер 28 жовтня 2016 року Apple нарешті презентувала нове покоління MacBook Pro, які не оновлювалися близько 4 років. Оновлення принесло досить велику кількість змін, які торкнулися як товщини ноутбуку, його ваги, так і внутрішніх характеристик і функціоналу пристрою. У цілому можна констатувати, що Apple поступово виводить свою комп’ютерну техніку на новій рівень можливостей і комфорту користування. Про те, чим відрізняється новий MacBook Pro 2016 від попередніх моделей, ми коротко розповімо у цьому огляді!

Колір, розміри та вага нового MacBook Pro

Огляд MacBook Pro 2016

Почнемо з зовнішнього вигляду нового MacBook Pro. Як і попередні покоління, він буде випускатися у двох розмірах (діагоналях екрану): 13 та 15 дюймів. Проте товщина корпусу ноутбуку змінилася, як і його вага. Тепер 13” MacBook Pro став тоншим —14,9 мм, та важить лише 1,3 кг. Його 15-ти дюймовий “старший брат” трохи товщий — 15,5 мм, з вагою 1,8 кілограмів. Погодьтеся, це приємна новина, адже носити з собою лептоп стане ще легше! Для підключення зовнішніх пристроїв у лептопі є лише 4 порти USB-C, та стандартний 3,5 аудіороз’єм. Щодо кольору корпусу, то нові MacBook будуть випускатися у двох кольорах: темно та світло сірому (Space Gray, Silver).

Органи управління ноутбуком

Огляд MacBook Pro 2016

Значні зміни торкнулися органів управляння лептопом. У MacBook Pro 2016 збільшено розмір трек-паду (Force Touch), тепер він майже такої ж ширини як клавіатура! За задумом розробників, це полегшить керування ноутбуком, зробить користування ним ще більш комфортним. Особливої уваги заслуговує і нова клавіатура MacBook Pro. Як і у останніх MacBook 12”, в ній використовується механізм типу “метелик”, але ще більш вдосконалений. Деякі користувачі вже підтвердили, що набирати текст на такій клавіатурі приємніше та швидше. Клавіші мають короткий, м’який хід, крім того, згідно задуму інженерів, новий механізм надійніший і довговічніший.

Наступний пункт — це поява інтерактивної OLED панелі (Touch Bar) замість верхнього ряду функціональних клавіш (F1-F12). На цьому додатковому екрані відображуються функціональні значки в залежності від того, яка програма або додаток відкриті на даний момент. Наприклад, можна керувати програванням музики, перелистувати фотографії, вставляти смайли емодзі, та ін. До речі, з’явилася інформація що додатковий екран буде функціонувати навіть при роботі з Windows, щоправда його функціонал буде досить обмеженим. Також з правої сторони панелі з’явився сканер відбитків пальців Touch ID для швидкого та безпечного розблокування ноутбуку.

Екран MacBook Pro 2016

Огляд MacBook Pro 2016

Майже всі, кому пощастило потримати у руках новий MacBook Pro відзначили приголомшливу якість зображення його екрану. Хоча у попередніх моделях вже використовувалася зверхчітка технологія Retina, але нові дисплеї стали ще яскравішими, зросла якість передачі кольору, насиченість та контрастність. Згідно офіційній інформації: на 25% збільшилася кількість кольорів, на 67% яскравість екрану, та на 130% стала швидшою графіка. Тож шанувальники якісного зображення отримають велике естетичне задоволення від користування пристроєм!

Технічні характеристики 

Огляд MacBook Pro 2016

На даний момент ноутбуки Apple MacBook Pro 2016 року пропонуються у декількох конфігураціях. Починаючи з найпростішої версії MacBook 13” з процесором 2.0 ГГц Intel Core i5, SSD об’ємом 256 ГБ (1866 МГц) без Touch Bar, вартістю 1499$, та аж до MacBook Pro 15” 2,7 ГГц Intel Core i7, 512 SSD (2133 МГц) з Touch Bar і Touch ID за 2799$. Щодо можливостей графічних адаптерів, то у 13-ти дюймовій версії встановлено стандартний Intel Iris Graphics 540, а у 15-ти дюймових MacBook Pro — потужна дискретна відеокарта Radeon Pro 455 с 2 GB пам’яті. Тож шанувальникам Apple буде з чого вибрати, хоча варто визнати що вартість новинок не дуже тішить. Та справжніх фанатів це ніколи не лякало!