Користувачі популярного форуму SoftRAID почали відмічати дивну поведінку MacBook після оновлення на macOS Catalina 10.15.4. Однакові симптоми несправності відразу у низки власників ноутбуків, вказують на системність цієї помилки. Проблема описується таким чином, що після оновлення системи — MacBook Pro почав самовільно перезавантажуватись у найнесподіваніші моменти. Один з “постраждалих” так прокоментував ситуацію:

“Поняття не маю, що відбувається. Після того як я оновив свій MacBook Pro 16″ до macOS 10.15.4, я зіткнувся з самостійними рестартами системи, викликаними панікою ядра. Помітив, що це відбувається, коли я працюю з важкими файлами. Але ж MacBook Pro 16” і призначений для цих цілей, хіба не так? Якщо у вас виникла така ж сама проблема і ви знайшли як її усунути, напишіть мені, тому що я фактично позбувся свого робочого інструмента. Apple, до тебе це теж відноситься”.

Хоча сама Apple поки що ніяк не відреагувала на дані повідомлення, проте досвідчені користувачі Макбук вже висунули власну версію. Проаналізувавши випадки перезавантажень, вони дійшли висновку, що вони відбуваються внаслідок явища з умовною назвою “паніка ядра”. Тобто, проблема у роботі режиму багатопоточності, коли система не справляється з навантаженням та “скидає” його завдяки рестарту. Найчастіше проблема проявляється при маніпуляціях з важкими файлами (копіювання, переніс, запис) вагою більше 30 гігабайтів. А також при виході MacBook зі “сплячого режиму”.

Випадки подібних помилок системи вже з’являлися раніше, зазвичай після кожного значного оновлення програмного забезпечення. Очікується, що у версії Макос 10.15.5. цю проблему вже виправлять. У випадку ж негативного сценарію, власники Макбук побоюються, що знадобиться відновлення даних.