Чутки щодо того, що Джоні Айв збирається залишити свій пост головного дизайнера Apple — точилися досить давно. Дизайнер навіть сам повідомив про своє рішення ще влітку, натомість зараз, це відбулося офіційно. Сторінка корпорації зі списком топ-менеджерів була нещодавно оновлена, і його там вже немає. Сьогодні згадаємо про заслуги талановитого дизайнера, причини його відходу від справ, та чим це позначиться на майбутніх продуктах компанії.

Чим запам’ятався Джоні Айв

Загалом, дизайнер пропрацював у Епл близько 27-ми років. Він встиг прикласти руку до створення майже всіх лінійок продукції компанії: MacBook, iMac, iPhone, iPad. Крім того, у останній час приділяв багато уваги створенню інноваційного проекту Apple Park. Втім, у Apple неоднозначно натякнули, що по суті, Джоні Айв вже досить давно не приймав виключної ролі у розробці дизайну пристроїв. Експерти сходяться на думці, що він поступово відходив від справ з 2015 року. Тим не менш, саме йому приписують створення дизайну MacBook Pro 2016 року з клавіатурою типу “метелик”.

“Робити щось незвичайне нескладно. Але мене це не цікавить. Я хочу робити звичні речі кращими. Я зацікавлений в тому, щоб розробляти продукти та досвід, в основі яких лежить турбота. Незважаючи на те що я не буду штатним співробітником Apple, після того як покину пост головного дизайнера, я все одно буду залучений в її діяльність ще довгі роки. Просто мені здається, що зараз мій відхід буде максимально природним і невимушеним” — прокоментував свій відхід Джоні Айв в інтерв’ю Financial Times.

Результати роботи Джоні Айва, переваги та недоліки

Сперечатися з приводи того, що Айв дійсно талановитий дизайнер — не має сенсу. Саме він створив зовнішній вигляд техніки Епл, такою, якою ми її знаємо зараз. Проте, це не зовсім так, адже у останній час (з 2015 року), дизайн пристроїв дещо змінювався. Добре це чи ні — поки що рано говорити, але деякі висновки можливо зробити.

Так, до заслуг Джоні Айва можливо віднести створення дійсно сучасного та мінімалістичного дизайну гаджетів. Проте, чимало експертів відзначають, що його невгамовна тяга до зменшення усього що можливо — негативно позначалась на надійності пристроїв. Надто тонкий корпус iPhone та iPad — робив їх вразливими до механічних поломок, адже смартфон міг банально зігнутись у кишені. Ще один показовий випадок — впровадження у MacBook клавіатури “butterfly” з ціллю зробити його тоншим. Як відомо — цей експеримент провалився, адже клавіатура виявилася надто ненадійною, швидко виходила з ладу.

Майбутнє Apple без Джоні Айва

Поки що корпорація не повідомляла про призначення головного дизайнера замість Джоні. Деякий час існували чутки, що його місце займе Еванс Хенкі, але поки що дана інформація не отримала підтвердження. Тім Кук заявив, що співробітництво з Джоні Айвом у якості зовнішнього експерта продовжиться. А сам Айв планує створення власної студії дизайну LoveFrom.

“Роль Джоні в сходженні Apple неможливо переоцінити — починаючи з революційного iMac 1998 року, закінчуючи iPhone і безпрецедентним Apple Park, куди він останнім часом вкладав стільки сил і турботи.

Apple продовжить отримувати вигоду з талантів Джоні, працюючи безпосередньо з ним над ексклюзивними проектами. Після стількох років тісної співпраці я радий, що наші відносини продовжать розвиватися, і я з нетерпінням чекаю спільної роботи з Джоні в майбутньому”. Генеральний директор Apple Тім Кук.