У власному блозі на mac.org.ua, ми вже робили огляд HomeKit від Apple. Але як свідчить практика — корпорація поки що не може похвалитися великими здобутками у цій сфері. Китайські виробники значно більше досягли у створенні пристроїв “розумного будинку”, хоча їх якість залишається недосконалою. Але Apple, схоже, не залишає намірів розвивати дане направлення, щоправда, компанія вирішила робити це спільно з іншими виробниками.

Дещо неочікуваним кроком стало об’єднання “яблуневої” компанії з Google, Amazon та Zigbee Alliance, задля проекту зі створення спільної платформи з управління системами розумного дому. Зазначається, що у першу чергу — це не набір гаджетів, а саме екосистема, яка б дозволила керувати пристроями різних виробників за одним стандартом. Відомо, що ці пристрої наразі неможливо синхронізувати між собою через одну загальну платформу.

“Проект базується на загальному переконанні, що пристрої для розумного будинку повинні бути безпечними, надійними і не викликати проблем при використанні. Ґрунтуючись на інтернет-протоколі (IP), проект спрямований на забезпечення зв’язку між пристроями розумного будинку, мобільними додатками і хмарними сервісами”, — йдеться в спільній заяві компаній.

Чи можливе створення “універсального розумного дому”, який міг би комплектуватись пристроями найрізноманітніших виробників? Ініціатива саме й націлена на створення подібної системи. З списку компаній, що приймають участь у спільному проекті, можливо зробити висновок, що співпрацювати зможуть не тільки девайси Apple, Google і Amazon, але й інші. Так до складу Zigbee Alliance входить спільнота корпорацій: Samsung, Schneider Electric, Signify, IKEA, NXP Semiconductor та Resideo. Таким чином, можна прогнозувати, що у найближчому майбутньому буде створена унікальна екосистема всіх цих пристроїв.