Компанія Apple оголосила про значні зміни у роботі фірмових онлайн-магазинів App Store та Mac App Store. Вже давно ці два каталоги вважалися відокремленими, та розвивалися незалежно один від одного. Наприклад, в App Store ви могли придбати додатки та ігри для iPhone, iPad, Apple Watch. А у Mac App Store — програми для використання на MacBook, iMac та іншій комп’ютерній техніці Apple. Але наразі, компанія вирішила об’єднати ці сервіси, запровадивши нові плавила. Тепер, купуючи версію програми, наприклад, для iOS, ви автоматично отримуєте доступ і до версії для macOS.

Дане нововведення не стало несподіванкою. Вже досить давно представники “яблуневої” корпорації активно просували ініціативу з назвою Mac Catalyst.

Mac Catalyst — це проект, завданням якого є уніфікація софту для Mac та iPad. Тобто, можливість за допомогою портації запускати одні й ті ж програми як на планшеті Apple, так і на ноутбуках та моноблоках. За думкою авторів ідеї — програмне середовище цих пристроїв стало настільки схожим, що з’явилася необхідність у створенні універсального софту.

Що означають нові правила App Store для розробників та користувачів?

App Store та Mac App Store

Хоча дані зміни тільки но вступають у силу, але у мережі вже точаться суперечки щодо їх доцільності. Звичайно, нововведення не є обов’язковими, тобто Apple не може змусити розробників створювати уніфікований софт. Проте, вже зараз чимало студій розробки ПЗ рухаються у цьому напрямку. З одного боку — це призводить до додаткових витрат часу та ресурсів, з іншого — збільшуються можливості для заробітку. Наприклад, таким чином вигідніше продавати програми по підписці, або ті, які заробляють за рахунок реклами та вбудованих покупок. Поки що складно прогнозувати як прийме нововведення більша частина розробників, вірогідно, що частина з них взагалі відмовиться від співпраці з Apple або підвищить ціни на свої продукти. Але це у найгіршому випадку.

На покупців додатків у App Store подібна ініціатива позначиться досить позитивно. Це суб’єктивне судження, але погодьтесь — досить зручно, купуючи версію ПЗ для смартфону, отримати його універсальну копію і для ноутбуку (або навпаки). Але варто зауважити, що навряд чи дані можливості стануть доступними у найближчому майбутньому, все ж таки, необхідний час для підготовки та тестування всіх версій софту.