Випадки, коли одночасно перестають працювати клавіатура і тачпад на Apple MacBook – характерні для деяких моделей. Зокрема це MacBook Pro 13″ і 15″ 2015 модельного року, MacBook Air, а також MacBook і MacBook Pro 2016-2017 років. У цій статті ми розглянемо причини чому перестають працювати клавіатура і трекпад, а також як виправити цю проблему.

Якщо у вас перестала працювати тільки клавіатура, про причини і ремонт читайте тут. Перестав працювати тільки трекпад на MacBook, читайте тут.

MacBook Pro 13″ і 15″ 2015 року

Конструкція шлейфу Force Touch в цих моделях досить тендітна, через що клавіатура і трекпад можуть вийти з ладу. Зауважимо, що в найпростіших випадках може допомогти просте перезавантаження ноутбука. Або ж скидання параметрів пам’яті NVRAM. Для цього необхідно при вимкненому MacBook затиснути комбінацію клавіш Shift + Control + Option і натиснути кнопку живлення (на 10 сек.). А також скидання параметрів контролера управління системою (SMC). Щоб скинути, необхідно при перезавантаженні комп’ютера затиснути комбінацію клавіш Command + Option + P + R. Якщо дані процедури не допомогли — це свідчить про пошкодження шлейфу.

Причиною виходу шлейфа з ладу може стати залиття рідиною, або ж знос деталі від часу. Для того, щоб клавіатура і трекпад почали працювати, необхідно замовити в нашому сервісному центрі Apple заміну шлейфу. Після встановлення нової деталі — працездатність ноутбука буде повністю відновлена.

MacBook Air

Як і в попередньому випадку, найчастіше причиною виходу клавіатури і трекпада на MacBook Air стає пошкодження шлейфу і його контактів. Конструкція шлейфу Air дещо відрізняється від Pro. Точніше тут є два шлейфи, один з яких йде від клавіатури на трекпад, а другий від трекпада на материнську плату. При цьому розташування шлейфа таке, що волога, потрапляючи під край тачпаду, просочується прямо на контакти. В результаті корозії шлейф виходить з ладу і потребує заміни. У більш складних випадках знадобиться також компонентний ремонт роз’єму шлейфу. Замінити або провести ремонт контактів шлейфу MacBook Air можна швидко і якісно в нашому сервісі.

MacBook і MacBook Pro 2016-2017 років

На відміну від вищеописаних випадків, пошкодження шлейфу на MacBook і MacBook Pro 2016-2017 років, призводить до того, що перестає працювати тільки трекпад. Але ми вирішили згадати і про цю поломку, як досить поширену. Справа в тому, що шлейф тачпада цих моделей дуже тендітний, в результаті чого, будь-яка крихта або дрібне сміття який потрапляє між нижньою кришкою ноутбука і шлейфом — веде до його пошкодження. Звичайно в даному випадку необхідна заміна шлейфу MacBook, яку ми пропонуємо в нашому сервісі Apple BashMac в Києві.

Висновки

Якщо на вашому MacBook одночасно перестали працювати клавіатура і трепад — причина, в більшості випадків, криється в пошкодженні шлейфу. Замінити шлейф або провести компонентний ремонт його контактів можна в нашому сервісному центрі. При появі даної проблеми, не відкладаєте відвідування сервісу, для швидкого і якісного ремонту.