Друзі, а чи знали ви, що у світі існує неофіційний день клавіші CAPS LOCK? Так-так, таке дотепне свято існує насправді. Хоча, святом його навряд чи можна назвати, скоріше — це день протесту проти даної нещасної клавіші! Ось декілька цікавих історичних фактів:

  • Створення клавіші CAPS LOCK відносять до періоду використання печатних машинок. Вона виконувала досить просту механічну функцію — затискала та фіксувала клавішу великих літер Shift;
  • Для багатьох мов світу клавіша CAPS LOCK взагалі не потрібна, адже всі ієрогліфи та літери великі (наприклад, іврит, грузинська, тайська мови);
  • У соціальних мережах та мессенджерах, повідомлення набране великими літерами вважається “текстовим криком”, підвищенням тону;
  • У 2001 році розпочався справжній рух проти CAPS LOCK. Було навіть створено декілька сайтів: anticapslock.com, capsoff.org. Лідери руху виступають проти використання клавіші на сучасних клавіатурах. Свою позицію пояснюють по різному, але одна з найвідоміших версій — при сліпому наборі, якщо ненавмисне натиснути CAPS LOCK, весь текст виявляється набраний великими літерами.

Існує декілька версій дати Дню CAPS LOCK з різних джерел: 28 червня, або 22 жовтня. Наразі деякі активісти навіть оголосили конкурс на створення клавіатур без клавіші CAPS LOCK.

День заміни клавіш Shift, Command та Space на MacBook

Що ж, можливо з клавішою Caps Lock у когось справді виникають проблеми. Але набагато більше неприємностей для власників Макбук приносять такі клавіші як Shift, Command (лівий) та Пробіл. І справа зовсім не  в тім, що вони зайві, навпаки — ними користуються найчастіше. А з випуском нових клавіатур з механізмом типу “butterfly” для MacBook, ці клавіші ламаються чи не у кожного другого користувача. Механізм виявися занадто тендітним, тому швидко Shift, Command та Пробіл виходять з ладу.

На противагу Дню CAPS LOCK, ми пропонуємо створити День заміни Shift, Command та Пробіл на Mac! Датою можна вважати 10 квітня, саме тоді у 2015 році Apple презентувала MacBook 12’’ (Retina) з новою клавіатурою. Проте, незалежно від дати — чекаємо на вас у сервісному центрі Apple BashMac Київ для заміни будь-яких клавіш на клавіатурі MacBook (Pro, Air)!