На конференції з безпеки, яка пройшла у Лос-Анджелес, вчені нью-йорського університету розповіли, чому сканування відбитків пальців не може гарантувати безпеку. Як виявилося, популярний сканер Touch ID, що встановлено у попередніх моделях iPhone, iPad, а тепер і у MacBook Pro — досить легко обійти. Річ у тім, що датчик сканує лише частину пальцю, яка порівнюється з триманими раніше зображеннями. Таким чином можна просто підібрати потрібний відбиток, який співпаде з тим що є у системі.

Можна згенерувати відбитки пальців за допомогою нейромережі, наразі створили навіть подібну технологію — “DeepMasterPrints”. Зазначається, що сканер “приймає за свого” кожен п’ятий згенерований відбиток.

Мабуть передбачаючи подібні проблеми, Apple вже близько року впроваджує у своїх продуктах технологію Face ID, яка за думкою експертів є більш надійною. Також, відомо що корпорація працює над новим ідентифікатором Voice ID, тобто технологією зчитування особливостей голосу, тембру та коливання голосових зв’язок. Спеціалісти сподіваються, що цей варіант ідентифікації стане найнадійнішим та найзручнішим з усіх існуючих на даний момент.