В середині листопада 2019 року, Apple без зайвого галасу випустила новий 16-ти дюймовий MacBook Pro. Дещо дивно, що новий продукт не отримав повноцінної презентації, але ми вже звикли до несподіванок з боку корпорації. До останнього моменту у мережі точилися суперечки, чи дійсно компанія готує реліз ноутбуку зі збільшеною діагоналлю дисплея, але наразі з’ясувалося, що це дійсно не чутки. Вже зараз можна розглянути основні характеристики та дизайн нового лептопу.

Зовнішній вигляд MacBook Pro 16”Огляд Макбук Про 16

Нові моделі пропонуються у двох кольорах корпусу: сріблястий та “сірий космос”.

Дисплей 16-дюймівОгляд Макбук Про 16

Цікаво, що хоча діагональ дисплею була збільшена, але розміри самого ноутбуку, у порівняння з 15-ти дюймовою моделлю, не змінились. Область екрану вдалося збільшити завдяки зменшенню ширини рамок. Тепер вони набагато тонші, хоча повністю безрамочним, дисплей назвати неможливо. Екран має діагональ у 16-ть дюймів (технологія IPS), роздільну здатність 3072×1920 пікселів (226 пікселів/дюйм), яскравість 500 кд/м², та підтримку технології True Tone.

Клавіатура та Touch Bar

Огляд Макбук Про 16

Нарешті Apple прислухалась до скарг користувачів, та замінила нову клавіатуру з “метеликовим” механізмом, на перевірену з “ножичним”. Подібні клавіатури встановлювались на попередні MacBook Pro Retina, але зараз її допрацювали, зменшили хід клавіш. Такі зміни безперечно позитивні, адже клавіатура буде менше страждати від забруднення. Зовнішній вигляд панелі Touch Bar також змінився, тепер клавіша “Escape” знову механічна, а сенсор Touch ID відділений від панелі. Повернулися чотири клавіші з “стрілками” у нижній частині клавіатури.

Характеристики MacBook Pro 16”

Огляд Макбук Про 16

Apple вже встигла назвати новий ноутбук — найпотужнішим з лінійки. За фактом, це не зовсім так, адже існують версії MacBook Pro 15” з надпотужними відеокартами Radeon Pro Vega. Але ці ноутбуки навряд чи можна назвати масовими, тому у стандартній конфігурації MacBook Pro 16” — дійсно потужна “машина мрії”.

Процесор:

  • 6-ядерний Intel Core i7 з тактовою частотою 2,6 ГГц (прискорення Turbo Boost до 4,5 ГГц) і 12 МБ загальної кеш-пам’яті третього рівня*;
  • 8-ядерний Intel Core i9 з тактовою частотою 2,3 ГГц (прискорення Turbo Boost до 4,8 ГГц) і 16 МБ загальної кеш-пам’яті третього рівня*.

*Можливі конфігурації з потужнішими процесорами.

Відеокарта (графічний процесор):

  • Дискретна AMD Radeon Pro 5300M з 4 ГБ пам’яті GDDR6 і автоматичним перемиканням графіки* + інтегрована Intel UHD Graphics 630;
  • Дискретна AMD Radeon Pro 5500M з 4 ГБ пам’яті GDDR6 і автоматичним перемиканням графіки* + інтегрована Intel UHD Graphics 630.

*Доступні інші конфігурації.

Розмір накопичувача:

  • SSD-накопичувач 512 ГБ;
  • SSD-накопичувач 1 ТБ*.

*Можливе збільшення до 8 ТБ.

Оперативна пам’ять:

  • 16 ГБ вбудованої пам’яті DDR4 2666 МГц*.

*Можлива конфігурація з 32 ГБ або 64 ГБ пам’яті.

Порти (роз’єми):

  • Чотири порти Thunderbolt 3 (USB-C).

Акумулятор:

  • Літій-полімерний акумулятор потужністю 100 Вт.г (до 11 годин у режимі роботи, до 30 днів у режимі очікування).

З головних нововведень можна також виділити аудіосистему, що складається з 6-ти динаміків, та 3-х мікрофонів.

Ціна MacBook Pro 16”

Огляд Макбук Про 16

За інформацією офіційного сайту Apple, вартість на нові MacBook Pro 16”у США, стартує з $2,399.00 (2.6GHz 6-Core Processor 512GB Storage AMD Radeon Pro 5300M), та $2,799.00 (2.3GHz 8-Core Processor 1TB Storage AMD Radeon Pro 5500M). Кінцева ціна для українських споживачів залежить від національних дилерів.

Ремонт та обслуговування MacBook Pro 16” у Києві

Огляд Макбук Про 16

Зважаючи, що модель нова, визначити напевно, які саме поломки будуть характерними — наразі неможливо. Але, з досвіду сервісного центру Apple BashMac, перерахуємо послуги, які будуть актуальними у будь-якому разі:

Лазерне гравіювання клавіатури

Чимало Макбук Про 16 будуть ввезені з-за кордону, тому на клавіатурі не буде символів кирилиці. Але цю проблему легко вирішити замовивши лазерну гравіровку клавіатури (додавання української, російської мов) у Києві;

Заміна окремих клавіш

Іноді, деякі клавіші можуть отримати поломку кріплень, механізмів, загубитись. Тому є сенс замовити поштучну заміну клавіш MacBook Pro 16”;

Чистка від пилу

Профілактична чистка MacBook Pro від пилу та бруду всередині — це обов’язкова процедура, яку необхідно періодично проводити;

Модульна заміна

Якщо з ноутбуком стануться поломки, які не вважаються гарантійними випадками, знадобиться заміна комплектуючих (дисплей, топкейс, трекпад, материнська плата та ін.).

Встановлення програм

На зважаючи на модель Макбук — завжди актуальними будуть послуги встановлення софту, оновлення, встановлення macOS, резервне копіювання, перенос або відновлення даних, налаштування.