Вже неодноразово ми згадували про проблеми з клавіатурою типу “метелик” у MacBook та MacBook Pro 2016-2017 років. Хоча клавіатура і стала дуже зручною та чутливою, проте виявився суттєвий недолік — через нову конструкцію клавіші швидко забивалися пилом. Після скупчення мілкого сміття та пилу, вони переставали натискатися зовсім, або ж їх рух значно утруднявся. Докладніше про проблему описано у нашому блозі “Залипает клавиатура нового MacBook”, та як саме це виглядає зсередини у “Мусор в клавиатуре Mac. Как это выглядит?”.

Проте Apple напевно визнала проблему, тому оголосила що у MacBook Pro 2018 року встановлено покращену, оновлену клавіатуру. Поки що достеменно не відомо, які рішення були застосовані, але у власників Макбук Про 2016-2017 років виникло закономірне питання — чи можна встановили на їх лептопи нову клавіатуру? Видання MacRumors звернулося с таким питанням до корпорації та отримала негативну відповідь. Виявилося що дана комплектуюча третього покоління є ексклюзивною саме для моделі 2018 р., та не може бути встановлена на інші версії.

Ймовірно, що причина полягає у принципово іншій конструкції Topcase. Цей модуль, до якого кріпиться не тільки клавіатура, але й трекпад та батарея, напевно має іншу форму та кріплення. Тому, нажаль, встановити нову клавіатуру неможливо. Залишається лише періодично звертатися до сервісу для чищення клавіш Макбук.