Не секрет, що чимало користувачів заклеюють камеру на власних ноутбуках, остерігаючих “підглядання”. У цілому існує досить багато прецедентів, щодо таких побоювань. Адже, великі корпорації не раз звинувачували у втручанні в особисте життя громадян, крім того, існує велика кількість шпигунського софту для стеження. Проте, Apple наголошує, що самостійні спроби закрити камеру — можуть призвести до значної шкоди, і ось чому.

Річ у тім, що при закриванні камери на кришці Макбук — порушується стандартний проміжок між екраном та топкейсом. Зокрема, це стосується товстих наклейок та накладок, які у прямому сенсі не дозволяють щільно закрити дисплей лептопу. Крім суто механічних факторів — заклеювання об’єктиву камери може призвести до помилок у роботі деяких функцій. Наприклад, починає некоректно працювати датчик світла, автоматичне регулювання яскравості дисплею, технологія True Tone.

заклеювання камери MacBook

Представники компанії Apple запевняють, що MacBook максимально захищений від несанкціонованого доступу до Webcam. Так, практично на всіх ноутбуках є світловий індикатор, який світиться зеленим коли камера працює. Також в “Системних налаштуваннях” можливо обмежити доступ до камери сумнівним програмам. На думку виробника — цього достатньо для захисту від стеження. На сайті Епл наголосили:

“Вбудована HD-камера FaceTime на ноутбуці Mac допомагає захистити вашу конфіденційність завдяки індикатору, який спалахує зеленим, коли камера працює. Тому ви завжди будете знати, чи включена камера. Камера розроблена таким чином, що вона не може включитися без активації індикатора. Індикатор завжди показує, чи включена камера.”